“Çanakkale geçilmez!”

“Çanakkale geçilmez!”

Çanakkale Zaferi ulusumuzun bütün varlığıyla özgürlük ve bağımsızlık uğruna verdiği mücadelenin sembolüdür. Çanakkale savaşları sıradan bir mücadele değil, büyük Türk Milleti’nin gösterdiği yüksek fedakârlığın ve kahramanlığın abidesidir. Atatürk’ün askeri dehası, Türk askerinin vatan sevgisi ve bağımsızlık inancı zaferin temelini oluşturmaktadır.

Tarihimize altın harflerle yazılan bu büyük destan, eşsiz bir zaferin yanında Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi büyük bir komutan ve lideri ortaya çıkarmıştır. Yine bu savaşlarda gösterilen azim ve irade, milletimizin, bağımsızlığa olan inancını perçinlemiş, Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasını sağlayarak, demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasının yolunu açmıştır.

Geçmişte ordularıyla ve donanmalarıyla saldıran emperyalizm, günümüzde bunlara ek olarak, IMF’siyle, Dünya Bankası’yla, sermayesiyle, sözde sivil toplum örgütleriyle,iş birlikçi iktidarlarıyla,yandaş medyası ile, krizleriyle, kriterleriyle, sözde soykırım suçlamalarıyla, irtica ile etnik bölücülükle ve dayatmalarıyla saldırmaktadır. Vatanımıza, Cumhuriyetimize ve emeğimize saldırı aynı yerden gelmektedir. Bu ülkenin başta emekçileri olmak üzere tüm halkımız bu saldırıyı püskürtmek zorundadır.

Emperyalist,kapitalist saldırıya karşı bağımsızlığımızın ve özgürlüğümüzün simgesi olan Cumhuriyetimizi aynı ruh ve anlayışla korumak temel sorumluluğumuzdur. Cumhuriyetimizi, temel ilke ve nitelikleriyle geleceğe, dünya milletleri arasında hak ettiği konuma taşımak için mücadele verirken, bizi millet yapan yüksek değerleri canlı tutmalı, daima yüceltmeliyiz.

Çanakkale’de, bu güzel cennet vatanımız için omuz omuza savaşarak Cumhuriyeti bize emanet eden Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü saygıyla anıyor ve canlarını bağımsızlık ve vatan için feda eden kahramanlarımızı rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Türk Ulusu, bu dirilişi gerçekleştirenleri asla unutmayacaktır