“Laik Eğitim ve Emeğe Saygı” Yürüyüşünde Yaşanan Olayları Değerlendirdik… Fotoğraf Sergisi…

“Laik Eğitim ve Emeğe Saygı” Yürüyüşünde Yaşanan Olayları Değerlendirdik… Fotoğraf Sergisi…

Eğitim İş Sendikamızın 17-20 Aralık 2014 tarihlerinde gerçekleştirdiği “Laik Eğitim ve Emeğe Saygı” yürüyüşünde yaşananlar ile ilgili olarak 11.01.2015 tarihinde, saat 13.00’de Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde  düzenlediği “Sunum” ve “Fotoğraf Sergisi”nin yer aldığı etkinliğe Konfederasyon yönetimi olarak katıldık.

Yürüyüşün başladığı günden Tandoğan saldırısına kadar yaşananların  barkovizyon görüntüleri ile başlayan etkinlikte, Konfederasyon Genel Başkanımız Hasan Kütük, Eğitim İş Genel Başkanı Veli Demir, Eğitim İş Genel Sekreteri Mehmet Altıntop, Ankara Barosu adına Av. Doğan Erkan, YARGI-SEN Genel Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, Birleşik Haziran Hareketi ve Fikir Kulüpleri Federasyonu adına yapılan konuşmaları, 20 Aralık’ta Tandoğan’da gözaltına alınan Eğitim-İş Ankara Şube üyesinin konuşması izledi.

Salonda bulunan herkese 20 Aralık 2015 günü Ankara Tandoğan’da gerici faşist saldırıyı adeta yeniden yaşatan duygu yüklü konuşmaların yanında, bizi bilinçlendiren, örgüt bilincinin önemini, örgütlü doğru eylemin doğru etkisini vurgulayan konuşmalar yapıldı.

Değişik politik tavırda ama kalbi ülkesi için atan herkesi, gerçeklerin dışında ayakları havada sloganların değil, doğru  ve haklı emek eylemlerinin ancak birleştirdiğini bu toplantıda gördük. Doğru ve zamanında eylemlerin herkesi bütünleştirdiğini, büyüyüp güçlenmenin biricik yolunun “doğru ve “yerinde” yapılan/yapılacak eylemler olduğunu, bu duygusal ortamda da olsa bir kez daha kavradık.

Sunum koplantısında bilincimiz tazelendi, doğru yolda olduğumuz bir kez daha görüldü; Yönetim Kurulu ve üyelerimizle birlikte hepimiz moral ve güç tazeledik; gelecek için umutlandık.

BİRLEŞİK KAMU İŞ

FOTOGRAF SERGİSİNDEN: