19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI’NDA ANITKABİR’E YÜRÜDÜK

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI’NDA ANITKABİR’E YÜRÜDÜK

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş ve bağlı sendikalar, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda Anıtkabir’e yürüdü.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Güvenpark’ta toplanan konfederasyonumuz ve bağlı sendikalar Genel Başkanımız Hasan Kütük öncülüğünde Atatürk Anıtına çelenk koyup bir dakikalık saygı duruşundan bulundu.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla binlerce kişi Güvenpark’ta toplanarak Anıtkabir’e yürüdü.  Yürüyüşte Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Hasan Kütük, Genel Sekreterimiz Mücahit Dede, Genel Mali Sekreterimizi Ali Taştan,  Genel Sağlık-İş Genel Başkanı Zekiye Bacaksız, Tüm Yerel-Sen Genel Başkanı Hakan Kıran,  Büro-İş Genel Başkanı Haydar Şahindokuyucu, Konfederasyonumuza bağlı sendikaların Merkez Yönetim Kurulu üyeleri, Şube Yöneticileri ve MYK üyeleri ile çok sayıda üye katıldı.

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş, bağlı sendikalar ve siyasi partilerin yer aldığı yürüyüşte sık sık “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz”, sloganları atıldı.

Anıtkabir girişinde görevliler, Türk bayrağı ve Atatürk posteri dışında hiçbir yazılı pankart, döviz ve flamanın içeri sokulmasına izin vermedi.