ZÜBEYDE HANIMIN ÖLÜMÜNÜN 96.YILINDA SAYGIYLA ANIYORUZ

ZÜBEYDE HANIMIN ÖLÜMÜNÜN 96.YILINDA SAYGIYLA  ANIYORUZ

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanımın, ölümünün 96.yıl dönümünde saygıyla anıyoruz.

Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım, 14 Ocak 1923'te vefat eder. O’nun vefatı Türk milletini için büyük bir yastır.

Zübeyde Hanım, Türkiye Cumhuriyeti’nin kaderini değiştiren ve dünya devletlerinin saygı duyduğu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Türk milletine armağan etmiştir.

Annesinin etkisiyle Atatürk; Cumhuriyet, vatan, millet ve insanlık sevgisiyle büyümüştür. Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihini değiştiren Atatürk’ün şekillenmesinde ve yetişmesinde büyük rolü olan bir anne Türk Milleti için değerlidir.

Atatürk’ün şekillenmesinde, düşüncelerinin devrim ve cumhuriyetle özdeşleşmesinde annesinin büyük etkisi vardır. 

Milletlerin tarihinde bazı özel günler vardır. Bu günler önemli ve değerlidir. Atatürk’ün dünyaya gelişi ve varoluşu tarihidir.   Zübeyde Hanımın yetiştirdiği evlat; kazandığı zaferlerle Türk Ulusunun kurtarıcısı ve ışığı oldu.

Laik, demokratik, sosyal hukuk devletini kuran ve ülkemizi bilimsel ve çağdaşlık yolunda ilerleten kurucu liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunu açan Zübeyde Hanıma minnet duyuyoruz.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak; Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ı bir kez daha saygıyla anıyoruz. Atatürk’ün hatırasına ve cumhuriyete bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da biz sahip çıkacağız.

BİRLEŞİK KAMU-İŞ

MERKEZ YÖNETİM KURULU