Emperyalist Kuşatmaya Karşı Tüm Halkımızı Tek Yürek Tek Yumruk Olmaya Çağırıyoruz!

Emperyalist Kuşatmaya Karşı Tüm Halkımızı Tek Yürek Tek Yumruk Olmaya Çağırıyoruz!

Emperyalist Kuşatmaya Karşı Tüm Halkımızı Tek Yumruk Tek Yürek Olmaya Çağırıyoruz!

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde, Ayn El Arap’a (Kobane) geçmek üzere dün İstanbul’dan Urfa’nın Suruç ilçesine gelen Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) üyesi gençlerin konakladığı, Amara Kültür Merkezi’nin önünde bugün saat 11.45 sıralarında, basın açıklaması yaptıkları sırada canlı bombanın saldırısına uğradılar.
Patlamada ilk belirlemelere göre en az 30 kişi hayatını kaybetti, 100'ün üzerinde yaralı var.  Oysa ki o gençlerin amacı Orta Doğuyu kan gölüne çevirenlerin getirdikleri ölümlere karşı “yaşatmaktı”. IŞİD katliamcılarının kabus gibi çöktüğü, ölüm kustuğu Ayn El Arap’a (Kobane) bir tutam nefes götürmeye giden 300 Deniz yürekli, devrimci gencimize yapılan saldırı, barışa ve yaşama hakkına yapılan saldırıdır. IŞID’in aylardır yaktığı, yıktığı Ayn El Arap’a yaraları sarmak için dayanışmaya giden gençlerin yola çıktıkları andan itibaren polis gözetim çemberinde olduklarını biliyoruz. Bu gözetim mekanizması belli ki katiller için değil, barış yolunda yürüyenler için işliyormuş.

Emperyalizm tıkandığı yerde kendine kanla yol açmaya çalışıyor. Suruç'ta meydana gelen bombalı saldırının failleri emperyalistler ve onun yerli işbirlikçileridir. Ormanlarımızı yakıyorlar, bombalar patlatıyorlar, canlar ölüyor ve bunlar ağırlıkla sınır bölgesindeki illerimizde oluyor. Bunların hepsi emperyalistlerin ülkemiz üzerinde ki kirli emellerinin provalarıdır.

Büyük katliamlardan, birini yaşattılar bize bugün. Patlayan bombanın şarapnel parçaları dimağımıza saplanıp, kavurdu içimizi. Elbette gençlerine, halkına böylesine düşman olan iktidar, bu acının hesabını ödeyecektir

Patlamayı IŞİD terör örgütünün yapma olasılığı konuşuluyor. Bu ve buna benzer tüm terör olaylarının birinci suçlusu ABD’nin emrinde olan, onlara hizmette kusur etmeyen, ülkemizi yöneten siyasi iktidardır. Çünkü IŞİD adlı gözü dönmüş cani terörist topluluğunu besleyip büyütenler, ABD emperyalistleri ve yerli işbirlikçileridir.

Bu saldırı, sınır güvenliğini kaybetmiş, ajanların cirit attığı ülkemizin, iç savaş görüntüsü altında terörize saldırıların yaşandığı bir kan gölüne dönüştürülmek istendiğini göstermektedir. ABD’nin Suriye’yi işgal etme planı çerçevesinde beslediği ve Suriye halkının başına bela ettiği IŞİD militanları, ülkemizin her köşesinde cirit atarken, bayram namazını İstanbul'un göbeğinde bir bahçede kılarken hiç ses çıkarmayan, tırlar dolusu silahların sınırlarımızdan giriş ve çıkışına izin veren AKP iktidarı, adeta emperyalizmin taşeronluğunu yaparak bu suçun en büyük suç ortağı olmuştur.
Kapitalizme hizmet eden işbirlikçiler, Ülkemizde bir yandan doğa katliamına çanak tutarak halkı sömürüyor diğer yandan halkı rengi, dili, inancı, cinsiyeti üzerinden ayrıma tabi tutup, birbirine düşman ederek, kendi iktidarını sürdürmek için kendi maşaları olan vahşet çetelerinin döktükleri kanı koltuklarından ve saltanat saraylarından izleyip görmezden geliyor. Reyhanlı ve Gaziantep patlamalarının sorumluları açıklığa kavuşturulmamış, Diyarbakır’da seçim öncesi yaşananların halen gerçek failleri belirlenmemiştir. Böylesi bir anlayış Ülkemizi kan ve can pazarlığı yapan çetelerin karargahı haline getirmiştir.
Seçimler yoluyla kaybettikleri iktidarlarını içerde ve dışarıda savaş yoluyla geri kazanmak isteyenler, halka her türlü zulmü ve katliamı reva görüyor. Tüm bu yapılanlara karşı sömürenlerin inadına bir araya gelerek daha güçlü biçimde özgürlükten, barıştan ve kardeşlikten yana tavır almak insan olmanın gereğidir. Halkının özgürlük ve barış çağrısını, karanlık çetecilerle susturmaya çalışan, eli kanlı bir ölüm iktidarıdır. Ancak ne olursa olsun halkın direnişi ve dayanışmasıyla Barış kazanacak! Özgürlük kazanacak! İnsanlık kazanacak! Emperyalizme karşı Halk Tek Yumruk Olacak! Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi "Milletin İstiklâlini Yine Milletin Azim Ve Kararı Kurtaracak!"
Acının; Irkı, Dili, Dini, Mezhebi, Cinsi, Günü, Gecesi, Sabahı, Yeri, Yurdu, Türkü, Kürdü Olmaz. Suruç’ta 30 cana kıyan, Adıyaman’da askeri şehit eden, Iğdır’da yol kesen, Suriye’yi bölmeye çalışan, Ortadoğu’yu kan gölüne çeviren bu terör saldırılarını ve katillerini şiddetle kınıyoruz. Bu toprağa kan düşürdünüz ama asla KİN düşüremeyeceksiniz.
Birleşik Kamu İş olarak,  tüm halkımızı, emperyalist kuşatmaya karşı tek yumruk, tek yürek olmaya çağırıyoruz. Bu kanlı saldırıda hayatını kaybeden kardeşlerimizin ailelerine, barıştan, kardeşlikten, özgürlükten yana tüm güçlere başsağlığı diliyoruz. Yaralı kardeşlerimize de acil şifalar diliyoruz.
 BİRLEŞİK KAMU İŞ
MERKEZ YÖNETİM KURULU

KAHROLSUN EMPERYALİZM!
FAŞİZME KARŞI OMUZ OMUZA!
KAHROLSUN ABD, İŞBİRLİKÇİ AKP!
GÜN GELECEK, DEVRAN DÖNECEK, KATİLLER HALKA HESAP VERECEK!