EMPERYALİST TERÖRE TESLİM OLMAYACAĞIZ, ŞEHİTLERİMİZİ UNUTMAYACAĞIZ!

EMPERYALİST TERÖRE TESLİM OLMAYACAĞIZ, ŞEHİTLERİMİZİ UNUTMAYACAĞIZ!

 

 

 

 

5 Ocak günü İzmir Adliyesine düzenlenen emperyalist saldırı sonucu hayatını kaybeden Konfederasyonumuz Birleşik Kamu İş'e bağlı Büro İş Sendikamızın üyesi ve üst kurul delegesi  değerli mücadele arkadaşımız Musa CAN ve büyük bir katliamı tek başına direnerek önleyen kahraman Trafik Polisi Fethi Sekin için bugün saat 10'da İzmir Adliyesi önünde bir anma töreni gerçekleştirildi. Olayın geçtiği yere karanfiller bırakıldı.

Düzenlenen anma etkinliğine; Birleşik Kamu İş Konfederasyonu Genel Başkanı Hasan Kütük, Genel Sekreter   Mücahit Dede, Konfederasyon Eğitim Basın Yayın Genel Sekreteri Semra Pektopal, Eğitim İş Genel Başkanı Mehmet Balık, Eğitim İş Genel Sekreteri Şükrü Balun, Büro İş Genel Başkanı Haydar Şahindokuyucu, Tüm Yerel-Sen Genel Sekreteri Arap Mucur, Büro İş Genel Sekreteri Genel Sekreter Hasan Şenkaya ve sendikalarımızın şube başkanları, yöneticileri ile üyeleri katıldı.

Yapılan saygı duruşunu takiben Büro iş Genel Başkanı Haydar Şahin Dokuyucu  konuşmasında özetle; "Doğal olmayan ölümlere alıştırmak amaçları. Kanıksattırmaya çalışıyorlar patlamaları, bombalamaları. Yugoslavya’da, Afganistan’da, Irak’ta, Libya’da, Suriye’de yaptıkları gibi. Parçalamak için ülkeyi, önce kan akıtıyorlar, gözyaşı döküyorlar, dul, öksüz, yetim bırakıyorlar. Çok uzun yıllardır kardeşçe yaşayan, birbirlerine kin beslemeyen, kindarlık gütmeyen insanlar arasına düşmanlık tohumları ekiyorlar. Sonrasında, Emekçi Halkın yıllardır bütün biriktirdiklerini, her biri alınteri, mücadele ürünü değerlerini, tarihi mirası yağmalıyorlar. ABD ve AB Emperyalistleri yapıyor bu zulmü. Nereye el attılarsa, orayı it dalamış sürüye çeviriyorlar. Artık asker gönderip yapmıyorlar bu katliamlarını. Yerli satılmışlar, yerli işbirlikçiler, yerli hainler aracılığıyla gerçekleştiriyorlar zulümlerini, katliamlarını. Kuklacı saklıyor kendini, piyasaya sürüyor kuklaları. Duruma göre, zemine göre değişiyor bu kuklalar. Bu kuklanın adı bazen IŞİD oluyor, bazen PKK güdümündeki TAK, bazen Pensilvanyalı İmam. Kullanım süresi biten kuklanın yerine hemen yeni yapım kukla sürülüyor piyasaya.

2016 yılını Beşiktaş katliamıyla sonlandırdık. Katliamların, gözyaşlarının olmayacağı bir 2017 yılı temennileri hakimken Halkımıza, kuklacı ve kuklalar "boşuna umutlanmayın" mesajı verdiler, Reina katliamıyla. Emperyalizm mesaj veriyor, "Benim BOP haritam yaşama geçinceye kadar ben durmayacağım, katliamları başınızdan eksik etmeyeceğim, BOP Eşbaşkanlarım ile, Ortadoğu'daki kara gücüm YPG, PKK ile canavarlık yapsın diye yarattığım IŞİD ile acılar çektirmeye devam edeceğim" diye.

İnsan soyunun bu en büyük düşmanı Emperyalistler ve yerli işbirlikçilerine bu sefer İzmir Katliamını düzenlettiler. Daha doğru daha büyük bir facianın eşiğinden uzun yıllardır İzmir Adliyesininin önünde Trafik Polisliği yapan bir Emekçinin, insanlık düşmanı katliamcıları erken fark edip kendini feda etmesiyle dönüldü. Bu aşağılık saldırıda sendikamız üyesi, bir mücadele arkadaşımızı da kaybettik. Emperyalizm ve yerli işbirlikçileri Musa Can'ımızı da aldı aramızdan.

Büro-İş olarak, bu saldırıda yaşamını kaybeden Polis Memuru Fethi Sekin ve Musa Can'ın ailelerine Başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz. Yaralanan insanlarımıza da acil şifalar diliyoruz.

Ama emperyalistler ve yerli işbirlikçiler şunu akılların hiç çıkarmasınlar. Ülkemize ve Emekçi Halkımıza karşı başlattıkları ve hayasız akını durduracağız. Döktükleri kanın, akıttıkları gözyaşının, çektirdikleri acıların, öksüz, yetim bıraktıkları çocukların, dul bıraktıkları eşlerin hesabı sorulacak. Eninde sonunda insan, hayvan, doğu düşmanı Emperyalistleri yanlarında yerli işbirlikçileriyle birlikte geldikleri gibi göndereceğiz inlerine. Ama bu sefer bir daha gelmemek üzere." dedi.

Konfederasyon Genel başkanı Hasan Kütük'de yaptığı açıklamada  “Bizleri terörle yaşamaya alıştıramayacaklar “diyerek konuşmasını şu şekilde sürdü “Bizim için terör kimden  ve nereden gelirse gelsin bu bir insanlık suçudur. Kayseri'de ki patlamada da, Beşiktaş'ta ki patlamada da, Reina'da ki katliamda da, İzmir Adliyesindeki   terör saldırısında ölenler ve şehit olanlar bizim insanlarımız, sadece onlar ölmüyor, onlarla birlikte onların  umutlarını ve geleceğini de  öldürüyorlar. Bizleri terörle birlikte yaşamaya alıştırmaya çalışıyorlar asla bunu başaramayacaklardır. Bu arada  uzun süredir sosyal medyada İzmir’i hedef gösteren hesapların kime hizmet ettiği de muhakkak suretle araştırılmalı ve ortaya çıkarılmalıdır. Sosyal Medyada  İzmir’i Hedef gösteren hesaplar incelenmelidir. Buradan Cumhuriyet Savcılarımızı göreve çağırıyoruz” dedi.

Anma töreninde sık sık "Emperyalistler, İşbirlikçiler, Geldikleri Gibi Gidecekler!", "Musa, Fethi Ölümsüzdür!", "Kahrolsun Emperyalizm" sloganları atıldı.

Basın açıklamasının ardından Birleşik Kamu İş Konfederasyonu   yöneticileri ve üyeleri Uzundere Cemevinde düzenlenen  cenaze törenine katıldılar.