GAZİLERİMİZE SONSUZ SEVGİ VE SAYGI DUYUYORUZ ONLARI UNUTMUYORUZ !

GAZİLERİMİZE SONSUZ SEVGİ VE SAYGI DUYUYORUZ ONLARI UNUTMUYORUZ !

Türk Ulusunun tarihteki en büyük mücadelelerinden biri Milli Mücadele döneminde yaşanmıştır. Büyük Devrimci, Büyük Kurtarıcı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlattığı Ulusal Kurtuluş mücadelesiyle “manda ve himaye asla kabul edilemez” diyerek Türk Milletini canı pahasına vatan toprağını savunmaya davet etmiştir.

Milli mücadele döneminde emperyalist devletlerle yapılan savaşlarda ordusunu ve Türk Milletinin başında yer alan Atatürk, sürekli vatanın Tam Bağımsızlığını sağlamayı hedeflemiştir. Bu mücadele döneminde Türk Milleti, Mustafa Kemal Atatürk etrafında kenetlendi. Bu uğurda hem bedenini hem de canını ortaya koydu. Vatan ve cumhuriyet için elini, ayağını ve gözünü kaybetti.

Kahraman gazilerimiz, vatan, cumhuriyet için canlarını hiçe sayarak bedel ödediklerini her fırsatta göstermektedir. Bu üstün hizmet ve fedakârlık nedeniyle Türk Milletinin daima gönlünden ve kalbinde yer alacaklardır

Türkiye Cumhuriyeti; Mustafa Kemal Atatürk’e, Tam Bağımsızlığa giden yolda ülkeye gösterdiği hizmetler nedeniyle Sakarya Meydan Muharebesi’nden sonra 19 Eylül 1921’de TBMM’de çıkardığı bir kanunla mareşal rütbesi ile Gazi unvanı verdi. Bu karar Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Türk Milleti’nin gazilerimize verdiği önemi, duyulan güveni ve şükranların ifadesidir.

Türk Milleti, emperyalist savaşta gösterdiği başarı ve vatan topraklarını savunmakta gösterdiği kararlığın ifadesi olarak Gazilik şerefine büyük öneme vermektedir. Bu anlayış gazilerimizin ve şehitlerimizin hatırasını korumayı ve yaşatmayı hedeflemektedir.

Gazilerimiz; Türkiye Cumhuriyeti’nin, Tam Bağımsız, laik cumhuriyetin onurlu sembolleridir. Şehit ve gazilerimizin her zaman yüce duygularla anımsamaktayız. Sonsuz sevgi ve saygı duymaktayız.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e mareşal rütbesi ve Gazi unvanın veriliş yıldönümünde vatan için canlarını siper etmiş tüm Gazilerimizin anısı önünde saygı ve minnetle eğitiliyor, Gaziler Günü’nü kutluyoruz.

BİRLEŞİK KAMU-İŞ

MERKEZ YÖNETİM KURULU