İSKENDERUN HALKININ ACILARINI PAYLAŞTIK

İSKENDERUN HALKININ ACILARINI PAYLAŞTIK

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Hasan Kütük ile Eğitim-İş Hatay 2 Nolu Şube yöneticileri, Osmaniye’de geziye giden ilkokul öğrencileri ile veli ve öğretmenlerin bulunduğu midibüsün kaza yapması sonucu hayatını kaybedenlerin acılarını paylaştı ve cenaze törenine katıldı.

5 Temmuz İlkokulu öğrenci ve öğretmenlerinin, Osmaniye'deki tarihi yerleri gezdikten sonra Hatay'ın İskenderun İlçesi'ne dönüşte midibüsün kanala uçması sonucu 6'si öğrenci, 14 kişinin cenazeleri, gözyaşı ve feryatlar eşliğinde toprağa verildi. 

Konfederasyonumuz Genel Başkanı Kütük ve Eğitim-İş Hatay Şube yöneticiler ile birlikte 5 Temmuz İlkokulu’nda hayatını kaybeden öğrencilerin velileri, hayatını kaybeden öğretmen Ahmet Cebeci’nin yakınlarının cenaze programına katılarak acılı ailelere sabır ve başsağlığı dilediler. Genel Başkanımız Kütük, Cenaze törenin ardından 5 Temmuz İlkokulu Müdürü Fikret Türkoğlu’nu ve öğretmenleri ziyaret ederek başsağlığı diledi ve ailelerin acılarını paylaştı.  

Genel Başkanımız Kütük, olayın aydınlatılması ve boyutunun anlaşılması için gelişmeleri takip edeceklerini belirterek, sözlerini şöyle sonlandırdı:

“İskenderun halkının acılarının paylaşıyoruz ve olayın takipçisi olacağız.”