TERÖRDEN BESLENEN EMPERYALİST KATİLLER,  CAN ALMAYA, HALKI BİRBİRİNE DÜŞMAN ETMEYE DEVAM EDİYOR

TERÖRDEN BESLENEN EMPERYALİST KATİLLER,  CAN ALMAYA, HALKI BİRBİRİNE DÜŞMAN ETMEYE DEVAM EDİYOR

Diyarbakır'da 27 Kasım Cuma günü çıkan çatışmalarda hasar gören kentin simgelerinden 4 Ayaklı Minare'de bir grup avukat ile birlikte basın açıklaması düzenleyen 49 yaşındaki Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi, 1 kişinin silahlı saldırısında öldürüldü. Saldırının ardından çıkan çatışmada 1 polis memuru şehit oldu, 2 polis memuru ile 1 gazeteci yaralandı. Saldırı ardından Diyarbakır Valiliği, merkez Sur İlçesi'nde bugün saat 13.00'den itibaren sokağa çıkma yasağı ilan etti.

Diyarbakır Valiliği, Baro Başkanı Tahir Elçi'nin silahlı saldırıda öldürülmesiyle ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, "28.11.2015 tarihinde saat 11.00 dolaylarında ilimiz Sur İlçesi Dört Ayaklı Minare civarında Diyarbakır Barosu tarafından bir basın açıklaması programı yapıldığı esnada güvenlik görevlilerimize saldırıda bulunulmuş; bu saldırıda 1 polis memurumuz şehit olmuş, 2 polis memurumuzda yaralanmıştır. Olay sırasında ve akabinde aynı yerde meydana gelen çatışmada, Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi hayatını yitirmiştir. Konuyla ilgili Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma açılmış olup konunun detayları incelenmektedir. Konuyla ilgili detaylı açıklama kamuoyuyla daha sonra paylaşılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi.

Birleşik Kamu İş olarak, bu gelişmelerden endişe duymaktayız. Evimizde, sokakta ya da herhangi bir yerde hiçbir şekilde can güvenliğimiz kalmamıştır. Ülkemizi Sevr bataklığına hızla götürmek isteyen emperyalistler ve yerli işbirlikçileri ülkemizi kan gölüne çevirerek, Büyük Orta Doğu Projesi’ne hızla yol almak istemekteler. Bunun içinde bin yıllardır birlikte yaşayan Türk ve Kürt halkının arasına kin tohumları ekerek, ülkemizi bir iç savaşa götürmek istemekteler. Bu olayda bu yüzden tertiplenmiştir.

Ama yanılıyorlar, bu iki halkın bir biri ile o kadar çok güçlü bağları var ki, o bağları parçalamaya ve ülkemizi bölmeye asla güçleri yetmeyecek. Türkiye halkı Çanakkale’de olduğu gibi bu emperyalistleri ve işbirlikçilerini tarihin çöplüğünde hak ettikleri yere gönderecektir. 

Bu terör saldırısında hayatına kaybeden Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi ve şehit olan polis memurunun ailesine başsağlığı diliyoruz, acılarını paylaşıyoruz.

BİRLEŞİK KAMU İŞ

YÖNETİM KURULU