TÜM EMEKÇİLERİN YENİ YILINI KUTLARIZ

TÜM EMEKÇİLERİN YENİ YILINI KUTLARIZ

Yeni yılda;

Emeğin en yüce değer kabul edildiği, Cumhuriyetin temel değerleriyle güçlendirilmiş parlamenter sistemin ve kuvvetler ayrılığının uygulandığı eksiksiz bir demokrasi diliyoruz. 

Ülkemizde; sosyal adaletin sağlandığı, basın özgürlüğü, insan hak ve özgürlüklerinin korunduğu evrensel hukuk ve adalet istiyoruz.

2017 yılı tüm emekçileri için olumsuzluklar dolu bir yıl oldu.  Kamu emekçileri sözde toplu sözleşme masasında satılırken emekçiler adeta bir tiyatro gösterisi izledi. Çünkü hükümetin her isteğini yerine getiren hakem heyeti ile öngörüsüz konfederasyonların işbirliği, beceriksizliği ve aymazlığı bir kez daha gün yüzüne çıkarken kamu emekçilerin şartları daha da kötüye gitti.

Maaş ve ücretlerin eridiği, temel gıda maddeleri ve temel ihtiyaç maddelerinin enflasyonun çok çok üzerinde zamlandığı bir yıl oldu. İşsizlik, açlık bir yandan devam ederken
ülkemizin zenginlikleri bir bir satıldı. 2018 yılı bütçesi ile dolaylı vergiler artırıldı geniş halk kesimlerine bütçe açıklarını kapattırılmaya çalışılırken sermayeye rant aktarılmaya devam edildi.

Yüz yıllık emek ve aydınlanma mücadelesinin ruhunu taşıma mücadelesini yürütmeye devam edeceğiz. Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da emeğimize ve ülkemize yönelik her saldırı, karşısında sarsılmaz bir kale gibi duracağız.

Kamu çalışanı, işçi, emekli, öğrenci, işsiz ayrımı gözetmemeksizin ezilen tüm kesimlerin sesi olmaya, yaşanan hukuksuzluklara, haksızlıklara dur demek için güçlü bir mücadele örgütü
yaratmaya 2018 yılında da devam edeceğiz.

2018 yılında en büyük beklentimiz; Türkiye Cumhuriyeti'nin, çağdaş, laik, demokratik, parlamenter bir hukuk devleti olarak Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkılması olacaktır.
Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak; Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Türk ulusu için öngördüğü; "Yurtta barış dünyada barış" ortamının tüm uluslar için gerçekleşmesini diliyor ve Türkiye'de hep birlikte huzur, barış ve sevgi ortamında yaşamak ve geleceğe güvenle bakmanın beklentisini taşıyoruz.

BİRLEŞİK KAMU-İŞ

MERKEZ YÖNETİM KURULU