TÜM YEREL-SEN 6. BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISINI YAPTI

TÜM YEREL-SEN 6. BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISINI YAPTI

Tüm Yerel-Sen 6. Başkanlar Kurulu Toplantısını 22-23 Ocak 2016 tarihlerinde gerçekleştirdi.

Muğla’nın Marmaris ilçesinde toplanan Tüm Yerel-Sen 6. Başkanlar Kurulu toplantısına Tüm Yerel-Sen Genel Başkanı Doğan Koç,  Genel Sekreteri Cengiz Gülebay, Genel Mali Sekreter Arif Alel,  Genel Örgütlenme Sekreteri Ahmet Yeşilağaç,  Genel Eğitim Basın-Yayın Sekretiri Nurtaç Kaçamak Çimen,  Genel Sosyal ve Dış İlişkiler Sekreteri Ahmet Kılınçoğlu, Genel Hukuk ve TİS Sekreteri Arap Mucur ve Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş Genel Sekreteri Mücahit Dede,  Genel Eğitim, Basın-Yayın Sekreteri Semra Pektopal ile Tüm Yerel-Sen Şube Başkanları ve İl Temsilcilikleri katıldılar.

Tüm Yerel-Sen 6. Başkanlar Kurulu Toplantı açılış konuşmasını Tüm Yerel-Sen Genel Başkanı Doğan Koç yaptı. 

Tüm Yerel-Sen Başkanlar Kurulu’nda sendikal yaşam, emek ve örgütlenme çalışmaları değerlendirilerek Tüm Yerel Sen’in hem üye sayısını artırmak hem de yerel yönetimlerde etkili ve yetkili sendika yapma çalışmaları konusunda hedefler konuşuldu.

Başkanlar Kurulu’nda ülke gündemi, TİS sürecine ilişkin sorunlar ve çözüm önerileri tartışılarak son zamanlarda yetkili sendika olunan çeşitli belediyeler ile Toplu İş Sözleşmesi kazanımları değerlendirilerek daha da büyütülmesine karar verildi.