TÜRKİYE KAMU-SEN Genel Başkanı İsmail Koncuk’u Ziyaret Ettik…

TÜRKİYE KAMU-SEN Genel Başkanı İsmail Koncuk’u Ziyaret Ettik…

Bilindiği üzere geçtiğimiz yıl Ağustos ayında imzalanan sözde toplu sözleşmenin dayanağını oluşturan 4688 sayılı kanunun bazı hükümlerinin Anayasa’ya aykırı olması nedeniyle, konunun Anayasa Mahkemesine götürülmesi ve sözde toplu sözleşmenin iptali için dava açmıştık.

Yapılan duruşmada mahkeme, sözde toplu sözleşmenin taraflarının da davaya dahil edilmesi yönünde ara karar aldığından bu konuyu görüşmek üzere Konfederasyon Genel Başkanımız İsmail Tutoğlu, yönetim kurulu üyelerimizNecla Kendigelen BaştanAdem Çalışkan‘la birlikte Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’a bir ziyaret gerçekleştirmiştir.

Ziyarette 1 Mayıs “Birlik Dayanışma ve Mücadele Günü’nde tüm işçi sınıfı bileşenlerinin birlikte alanlara çıkması gerektiği de vurgulanmış, bu birlikteliğin sağlanması konusunda Birleşik Kamu-İş’in üzerine düşeni yapacağı ifade edilmiştir.

Türkiye Kamu-Sen’in yeni binasına taşınmasından dolayı iyi dileklerimizin de iletildiği görüşmede İsmail Koncuk,sözü geçen konuları yetkili kurullarına götüreceğini ve ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirmiştir.

BİRLEŞİK KAMU İŞ KONFEDERASYONU