Büro-İş
Üye Ol!
Eğitim-İş
Üye Ol!
Enerji-İş Sendikası
Üye Ol!
Genel Sağlık-İş
Üye Ol!
Kültür Sanat-İş
Üye Ol!
Tapu Çevre Yol-İş Sendikası
Üye Ol!
Tarım Orman-İş
Üye Ol!
Tüm Yerel Sen
Üye Ol!
Ulaşım-İş
Üye Ol!

16 Ocak 2018 12:03 | 846 kez okundu

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş’e bağlı sendikaların şubeleri ile temsilcilerimiz ülke genelinde kamu çalışanlarına yapılan yüzde 5.69’luk zammı, maaş bordrosu yakarak protesto etti.

Birleşik Kamu İş Konfederasyonu üyeleri kamu emekçilerine 2018 yılı için yapılan zamları protesto etmek için maaş bordrolarını yakarak basın açıklaması yaptı.

İZMİR İL TEMSİLCİLİĞİMİZ

Birleşik Kamu-İş İzmir Temsilcisi ve Tüm Yerel-Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Tamer Yiğit Güler ve üyeler, kamu emekçilerine 2018 yılı için yapılan zamları protesto etmek için bordro yakma eylemi yaptı.

Basın açıklamasını Birleşik Kamu İş Konfederasyonu İzmir İl Temsilcisi Tamer Yiğit Güler yaptı. Güler, “Halka yüzde 11’lik ekonomik büyüme masalları anlatan AKP iktidarı, kamu emekçilerinin ücretlerine ise sözde toplu sözleşmeyle ıkına sıkına yüzde 4, enflasyon farkıyla birlikte ise ancak yüzde 5,69 zam yapmıştır. Bu zam, bırakın yüzde 11’lik büyümeden kamu çalışanlarının pay almasını, enflasyonun 2017 yılında kamu çalışanlarının ücretlerinde yol açtığı erimeyi karşılayacak düzeyde bile değildir” dedi.

KOCAELİ İL TEMSİLCİLİĞİ

Konfederasyonumuz Koceli İl Temsilcisi ve Kocaeli Eğitim-İş Şube Başkanı Emine Çalık ile üyeler,  2018 maaş zammını protesto etmek için Vergi Dairesi Alemdar Şubesi önünde basın açıklaması gerçekleştirdi.

MANİSA İL TEMSİLCİLİĞİ

Manisa’da 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda toplanan Birleşik Kamu-İş Manisa Temsilciliği ile Eğitim İş Sendikası üyeleri, kamu çalışanlarına yapılan zammı protesto etti. Slogan atan sendika üyeleri, yanlarında getirdikleri maaş bordrolarını yaktı.

ANTALYA İL TEMSİLCİLİĞİ

Birleşik Kamu-İş Antalya Temsilciliği ve Eğitim-İş Antalya Şube üyeleri, kamu işçilerine verilen yüzde dörtlük zammı protesto etmek için Attalos Heykeli önünde maaş bordrolarını yaktı.

Konfederasyonumuz üyeleri, maaş bordrolarını yakarak hükümete tepki gösterdi. AKP iktidarı ile MEMUR-SEN arasında imzalanan sözde toplu sözleşme sürecinde kamu çalışanlarının demokratik taleplerinin yok sayıldığını belirten Birleşik Kamu-İş Antalya Temsilciliği ve Eğitim-İş Şube Başkanı Fatin Utar, Kamu emekçilerinin enflasyona ezildiğine dikkat çekti

 

ESKİŞEHİR TEMSİLCİLİĞİ

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş Eskişehir Temsilciliği’ne bağlı öğretmenlerimiz imzalanan toplu iş sözleşmesinin kamu çalışanı ve emekçileri sefalete sürüklediğini belirtti ve hükümete seslerini duyurabilmek için maaş bordrolarını yaktı.

Birleşik Kamu-İş Eskişehir Temsilcisi ve Eğitim-İş Sendikası Şube Başkanı A. Kadir Önder,  kamu çalışanlarının 15 yıldır tarihin en büyük sömürüsüyle karşı karşıya olduğunu dile getirdi.

SAMSUN TEMSİLCİLİĞİ

Birleşik Kamu-İş Samsun Temsilciliği ve Eğitim-İş Samsun Şube Başkanı Rüstem Kara, memur maaşına yapılan zammın büyüme rakamları ile doğru orantılı olmadığını belirterek, “Memurun maaşı her ay eriyor” dedi.  Açıklama sonrası yanlarında getirdikleri maaş bordrolarını yakarak tepki gösterdiler.

İSTANBUL İL TEMSİLCİLİĞİ

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş İstanbul Temsilciliği ve Eğitim-İş İstanbul Şubesi ve üyeler, Bakırköy Meydanında kamu emekçilerine 2018 yılı için yapılan zamları protesto etmek için bordro yakma eylemi yaparak basın açıklaması yaptı.

BURSA İL TEMSİLCİLİĞİ

 Hükümetin memurlara yaptığı yüzde 5,69'lık zamma tepki gösteren Birleşik Kamu-İş üyeleri,  Nülüfer Vergi Dairesi önünde bordrolarım yaktılar. Birleşik Kamu-İş Bursa Temcilcisi Özkan Rona'nın da hazır bulunduğu eylemde açıklamayı yapan Büro-İş Şube Başkanı Sürmeli Selçuk Söğüt, hükümetin yaptığı bu yüzde 5.69'luk zammın bırakın yüzde 1 İlik büyümeden kamu çalışanlarının pay almaşım, enflasyonun 2017 ylında kamu çalışanlarının ücretlerinde yol açtığı erimeyi bile karşılayacak düzeyde olmadığım kaydetti.

Yorumlar (0)

Güvenlik * Ad Soyad

Sendikalarımızdan Haberler

 • 1
  LGS’YE GİRECEK OLAN ÇOCUKLARIMIZA BAŞARILAR DİLERİZ
  LGS’YE GİRECEK OLAN ÇOCUKLARIMIZA BAŞARILAR DİLERİZ
 • 2
  EĞİTİM-İŞ: ÜYEMİZE YAPILAN BASKIYI KABUL ETMİYORUZ
  EĞİTİM-İŞ: ÜYEMİZE YAPILAN BASKIYI KABUL ETMİYORUZ
 • 3
  Bozuk Sağlık Sisteminin Yükü Sağlık Çalışanlarının Sırtındadır
  Bozuk Sağlık Sisteminin Yükü Sağlık Çalışanlarının Sırtındadır
 • 4
  ZONGULDAK TEMSİLCİLİĞİMİZ 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI’NI KUTLADI
  ZONGULDAK TEMSİLCİLİĞİMİZ 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI’NI KU
 • 5
   BÜRO-İŞ: “BAŞKANLIK SİSTEMLERİNDEN EMEKÇİNİN HUKUKU” KONFERANSINA KATILDI
  BÜRO-İŞ: “BAŞKANLIK SİSTEMLERİNDEN EMEKÇİNİN HUKUKU” KONFERANSINA KATIL
 • 6
  ADINDA “ADALET” BULUNAN BAKANLIĞIN YARGIYI SADECE HAKİMLER VE SAVCILARDAN İBARET GÖRMESİ KABUL EDİLEMEZ
  ADINDA “ADALET” BULUNAN BAKANLIĞIN YARGIYI SADECE HAKİMLER VE SAVCILARDAN İBAR
 • 7
  8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ EŞİTLİĞİN VE ÖZGÜRLEŞMENİN ADIDIR!
  8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ EŞİTLİĞİN VE ÖZGÜRLEŞMENİN ADIDIR!
 • 8
  TÜM YEREL SEN ANKARA ŞUBESİ: 8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ'NÜ KUTLADI
  TÜM YEREL SEN ANKARA ŞUBESİ: 8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ'NÜ KUTLAD
 • 9
  ÖĞRETİM BİRLİĞİ YASASI LAİK VE BİLİMSEL EĞİTİMİN TEMİNATIDIR
  ÖĞRETİM BİRLİĞİ YASASI LAİK VE BİLİMSEL EĞİTİMİN TEMİNATIDIR
 • 10
   ZONGULDAK TEMSİLCİLİĞİMİZ BÜYÜK MADENCİ YÜRÜYÜŞÜNÜN 26. YILDÖNÜMÜNDE ŞEMSİ DENİZER’İ ANDI VE GMİS BAŞKANINA TAZİYE ZİYARETİNDE BULUNDU
  ZONGULDAK TEMSİLCİLİĞİMİZ BÜYÜK MADENCİ YÜRÜYÜŞÜNÜN 26. YILDÖNÜMÜN