“BAŞKANLIĞA HAYIR” DEDİK TOMA’LI, GAZLI VE PLASTİK MERMİLİ MÜDAHALEYE MARUZ KALDIK

“BAŞKANLIĞA HAYIR” DEDİK TOMA’LI, GAZLI VE PLASTİK MERMİLİ MÜDAHALEYE MARUZ KALDIK

Birleşik Kamu-İş ve bağlı sendikaları ile birlikte AKP ve MHP’nin üzerinde anlaştığı “Başkanlık Anayasasına Hayır” protestosuna polisten sert müdahale geldi.  Konfederasyonumuzun, “Milletvekili Yeminine Sahip Çık”  pankartını açarak Meclis Dikmen kapısı önüne yürüyüşü gazlı ve plastik müdahaleyle engellendi.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu, bağlı sendikalar ve Demokratik Kitle Örgütleri Güvenpark’ta toplanarak Meclis Dikmen kapısı önüne yürüyerek AKP ve MHP’nin Genel Kurul’a getirmek istediği “Başkanlık Anayasasını” protesto etti. Konfederasyonumuz ve Demokratik Kitle Örgütleri,  TBMM Dikmen kapısı önüne varmadan polis tarafından TOMA’lı, gazlı ve plastik mermili müdahale ile engellendi.

Konfederasyonumuz üyeleri,  “Milletvekili Yeminine Sahip Çık”  pankartı eşliğinde sık sık “Başkanlık Anayasasına Hayır” sloganları atarak yürüdü. 

Yürüyüşe Genel Başkanımız Hasan Kütük, Genel Sekreteri Mücahit Dede, Eğitim-İş Genel Başkanı Mehmet Balık, Genel Sağlık-İş Genel Başkanı Zekiye Bacaksız, Büro-İş Genel Başkanı Haydar Şahindokuyucu, Ulaşım-İş Genel Başkanı Adem Çalışkan ve bağlı sendikalarımızın MYK üyeleri, Şube Yöneticileri ve üyelerimiz katıldı.  

Basın Açıklaması için aşağıdaki bağlantıyı tıklayın:

İŞTE OKUNMASINA İZİN VERİLMEYEN O BİLDİRİ