1 MAYIS’TA BİRLEŞİK KAMU-İŞ TAKSİM CUMHURİYET ANITI’NA ÇELENK BIRAKTI

1 MAYIS’TA BİRLEŞİK KAMU-İŞ TAKSİM CUMHURİYET ANITI’NA ÇELENK BIRAKTI

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş, koronavirüs salgını kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı 1 Mayıs Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü’nde Taksim Anıtı’na çelenk koyduktan sonra Kazancı Yokuşu’na karanfil bıraktı.

İstanbul'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş, Taksim Cumhuriyet Anıtı'na çelenk bıraktı.  Buradan  Konfederasyonuz Birleşik Kamu-İş’e bağlı sendikaların üyeleri, Kazancı Yokuşu’na yürüdü.

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Mehmet Balık, Genel Sekreteri Mücahit Dede, Genel Örgütlenme Sekreteri Hasan Kütük, Genel Mali Sekreteri Ali Taştan, Genel Eğitim, Basın-Yayın Sekreteri Levent Akça, Genel Özlük Hukuk ve TİS Sekreteri Mehmet Yeşildağ,  Eğitim-İş Genel Başkanı Orhan Yıldırım, Tüm Yerel-Sen Genel Başkanı Tamer Yiğit Güler, Büro-İş Genel Başkanı Alay Hamzaçebi, bağlı sendikaların MYK üyeleri ve üyeleri ile Birleşik Kamu-İş İstanbul İl Başkanlığı katıldılar.

Konfederasyonumuz üyeleri, 1 Mayıs 1977’de şehit olan emekçiler için Kazancı Yokuşu’nda hayatını kaybeden işçiler anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunarak, anıta karanfil bıraktılar.

Konfederasyonumuz adına Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Mehmet Balık, açıklama yaptı. 

 

Birleşik Kamu-İş'e bağlı sendikaların üyeleri, "1 Mayıs Taksim'dir, Taksim 1 Mayıs", sloganları atarak Taksim Anıtı'na yürüdü.


Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş, 1 Mayıs Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü’nde Taksim Anıtı’na çelenk koyduktan sonra Kazancı Yokuşu’na karanfil bıraktı.

 Genel Başkanımız burada da kısa bir açıklama yaptı.