10 EKİM ANKARA KATLİAMINI UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ!

10 EKİM ANKARA KATLİAMINI UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ!

Bundan tam 2 yıl önce başkent Ankara'da çeşitli demokratik kitle örgütlerinin ve siyasi partilerin düzenlemiş olduğu yürüyüş ve mitingde, yürüyüşün başladığı sırada Ankara Tren Garı önünde en az iki ayrı yerde meydana gelen patlamada, en küçüğü henüz 8 yaşında olan 102 kişi, kalleşçe düzenlenen bu saldırıda hayatını kaybetti.

O günkü acı ve çaresizliği, kulakları sağır eden çığlıkları unutmak mümkün değil. Bu insanlık dışı katliamın üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen katliam talimatını verenler ve gerçekleştirenler hala yargı önüne çıkarılmadı ve katliamın hesabı sorulmadı. Davaya bakan Mahkemenin, sorumlu emniyet görevlilerinin soruşturulması için yaptığı suç duyurusuna ilişkin olarak, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Bürosu, kamu görevlileri hakkında kovuşturmaya yer olmadığına karar vererek, "ADALET"in tamamen bir kadın adı olmaktan öteye gitmediğini bir kez daha  göstermiştir.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak; terör insanlık suçudur diyor ve ülkenin bütünlüğünü ve birliğini bozan her türlü terörü bir kez daha lanetliyoruz.

 

TERÖR İNSANLIK SUÇUDUR!

KATİLLERLER BULUNSUN, HESAP SORULSUN!

 

BİRLEŞİK KAMU İŞ MERKEZ YÖNETİM KURULU