10 KASIM'DA ANITKABİR’DEYİZ!

10 KASIM'DA ANITKABİR’DEYİZ!

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 78. Yıldönümünde sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti’nin emperyalist işgale karşı verdiği bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinden başarıyla çıkan, modern ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti Devletini kuran ülkemizin kurucusu Atatürk'e sonsuz bir minnettarlık duyuyoruz. Atatürk'ün; devrimci ruhu ve devrimleri sonsuza kadar Türk milletini ve ülkemizi aydınlatacaktır.

Ülkemizin kurucusu Atatürk'ün açtığı çağdaş uygarlık yolu ve Türkiye Cumhuriyeti zorluklarla inşa edildi. Büyük devrimcinin ülkemize çizmiş olduğu çağdaş, laik, demokratik, sosyal hukuk devleti bugün tartışılmakta ve kurucu değerlerimiz zedelenmektedir. Atatürk'ün en büyük eserim dediği "Türkiye Cumhuriyeti" bugün büyük bir tehdit altındadır.

Ülkemizin içerisinde olduğu zor durum nedeniyle, Atatürk’ün en büyük eseri ve bizlere emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu değerlerine sahip çıkmak bugün daha da önemli hale gelmiştir.

Ülkemizin içeresinde geçtiği bu süreçte; demokrasinin, hukuk devletinin, parlamenter sistemin, kuvvetler ayrılığının, Atatürk ilke ve devrimlerinin Türk milleti için ne kadar yaşamsal olduğu bugün daha iyi anlaşılmaktadır.

Bu nedenle;

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak; Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 78. Yıldönümünde Atatürk’ü anmak, onun kurduğu Cumhuriyete, ilk ve devrimlerinin sahip çıkmak için 10 Kasım 2016 tarihinde Ankara'da Saat 08.30'da Tandoğan Meydanı'nda buluşarak Anıtkabir'e Ata'mıza yürüyeceğiz. 

BİRLEŞİK KAMU-İŞ

MERKEZ YÖNETİM KURULU

Hazırlanan Ortak Afiş İçin Tıklayın