101. YILINDA ÇANAKKALE ZAFERİ, MÜCADELEMİZE IŞIK TUTMAYA DEVAM EDİYOR!

101. YILINDA ÇANAKKALE ZAFERİ, MÜCADELEMİZE IŞIK TUTMAYA DEVAM EDİYOR!

101. YILINDA ÇANAKKALE ZAFERİ,

MÜCADELEMİZE IŞIK TUTMAYA DEVAM EDİYOR!


Çanakkale Zaferimiz, ruhu ve kahramanlıkları ile tarihe altın harflerle yazılmıştır. Çanakkale’de 101 yıl önce, tüm olumsuzluklara, imkansızlıklara, zorluklara rağmen emperyalist güçlere karşı büyük bir destan yazılmıştır.

 

“Çanakkale Geçilmez” diyen Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, emperyalizme karşı kazanılan Çanakkale Zaferi,  sıradan bir savaş ya da kolayca kazanılmış bir zafer değildir. Bu savaşta, ulusal onurlarını her şeyin üstünde tutan; Türküyle, Kürdüyle, Arabıyla, Lazıyla, Çerkeziyle, Alevisiyle, Sünnisiyle; yiğit, inanmış, mazlum halkımız, Çanakkale Savaşında yüz binlerce şehit verdi ama yine de düşmana geçit vermedi ve eşsiz direnişi ile emperyalizme karşı ilk ulusal kurtuluş mücadelesini zaferle taçlandırdı.

 

İnsanlık tarihinin en büyük ve en çetin mücadelesinin yaşandığı Çanakkale Zaferi; Türk Ulusuna, tüm dünyanın hayran olduğu, Atatürk gibi dahi bir lideri hediye etmiştir. Kurtuluş savaşımızın temelleri, Çanakkale'nin sularında, Conkbayırı'nda ve Anafartalar'da atılmış ve Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasında önemli bir rol oynamıştır.

 

Bundan tam 101 yıl önce emperyalistler ülkemizi işgal etmek istemiş ve bunun bedelini de çok ağır ödemişlerdir. Atalarımız, ülkemizin, bu işgalci güçlerin çizmeleri altında ezilmesine müsaade etmemiş, el ele kol kola savaşmış ve büyük bir destan yazmıştır. Ama günümüze geldiğimizde ne yazık ki bundan bahsetmek mümkün değil. Emperyalistler o günlerin intikamını bugün ülkemiz halkından daha ağır bir şekilde almaya çalışmaktadır.

 

Emperyalistlerin iktidara getirdiği ve ülkemiz halkının başına bela ettiği AKP iktidarı,  ABD emperyalistlerinin büyük hayali olan BOP projesine ulaşması ve Kurtuluş Savaşımızda yırtıp attığımız Sevr antlaşmasını hayata geçirmesi yani ülkemizi üçe bölmesi için her türlü haiyane oyunu ve alçaklığı yapıyor. Bunun için son bir yıldır ülkemizi tam olarak bir kan gölüne çevirdiler.

 

18 Mart 1915 Çanakkale Destanı’nın 101. yılında bu acılı günlerin geçmesi ve yeniden aydınlık günlere kavuşmak için tüm Türkiye halkı olarak Çanakkale ruhuyla el ele, omuz omuza mücadele edeceğimize ve bu oyunları boşa çıkartacağımıza inanıyoruz. Bunu başardığımızda emperyalistleri ve işbirlikçilerini tarihin çöplüğüne göndereceğiz ve yaşanan bu katliamlar, acılar ve gözyaşları da ancak o zaman son bulacak.

 

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak; Çanakkale Zaferimizin 101. yılında, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, Anafartalar Kahramanı Mustafa Kemal Atatürk’ü  ve aziz şehitlerimizi saygıyla anıyoruz ve O’nların kanı ile sulanmış bu aziz topraklarımızı, emperyalistlerin ve işbirlikçilerinin işgalinden kurtarıp, ülkemiz halkının ilelebet özgür ve mutlu günlere kavuşması mücadelesini yorulmadan vermeye devam edeceğiz.Çanakkale Geçilmedi, Geçilmeyecek! 

Emperyalistler, İşbirlikçiler Geldikleri Gibi Gidecekler! 

 

 

                                                                                 Birleşik Kamu İş

                                                                                 Yönetim Kurulu