19 MAYIS’IN 100.YILINDA SAMSUN’DAYDIK

19 MAYIS’IN 100.YILINDA SAMSUN’DAYDIK


Konfederasyonumuz Birleşik Kamu İş ve bağlı sendikalar, 19 Mayıs’ın 100.yılında Mustafa Kemal Atatürk'ün Kurtuluş Savaşını başlattığı ve bağımsızlık ve özgürlük meşalesinin yaktığı Samsun’da kutladı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Kurtuluş Mücadelesini başlatmak için silah arkadaşıyla birlikte Bandırma Vapuru'yla 19 Mayıs 1919'da Samsun'a ayak basmasının 100'üncü yıl dönümü kutlamalarına ve coşkusuna Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Mehmet Balık, Genel Sekreteri Mücahit Dede,  Genel Örgütlenme Sekreteri Hasan Kütük, Genel Eğitim Basın-Yayın Sekreteri Levent Akça, Genel Özlük Hukuk ve TİS Sekreteri Mehmet Yeşildağ, Genel Dış İlişkileri ve Ar-Ge Sekreteri Doğan Altun, Eğitim-İş Genel Başkanı Orhan Yıldırım, Tüm Yerel-Sen Genel Başkanı Hakan Kıran, Büro-İş Genel Başkanı Alay Hamzaçebi, Genel Sağlık-İş Genel Başkanı Zekiye Bacaksız, Kültür Sanat-İş  Genel Sekreteri Ömer Sayın, Genel Mali Sekreteri Orhan Çınar, Konfederasyonumuza bağlı sendikaların MYK üyeleri, Eğitim-İş Samsun Şube Başkanı Rüstem Kara, bağlı sendikaların Şube Başkanları, Şube Yönetim Kurulu üyeleri ile çok sayıda üye katıldılar.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında Atatürk Anıtı’na siyasi parti, demokratik kitle örgütleri ile birlikte çelenk töreni düzenlendi. Törende, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. 

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş ve bağlı sendikalar,  Atatürk Anıtında çelenk sunumu sonrasında 100. Yıl Yürüyüşüne kortej oluşturarak Anıt Park’a yürüdüler.

Üyelerimiz adına; Genel Başkanımız Balık, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için anıta çelenk koydu.

Atatürk’ün 19 Mayıs’ta Samsun’a ayak bastığı Tütün İskelesi ziyaret edildi, akşam ise Fener Alayına katılım sağlandı.

Genel Başkanımız Mehmet Balık, 19 Mayıs’ın 100.yılına ilişkin konuşma gerçekleştirdi. 

Konuşma Videosu İçin Tıklayın 

Konuşma Videosu 2 İçin Tıklayın