19 YILLIK AKP HÜKÜMETİNİN ZAM FURYASI SON NOKTA OLACAKTIR

19 YILLIK AKP HÜKÜMETİNİN ZAM FURYASI SON NOKTA OLACAKTIR


Ülkemizde son zamanlarda art arda yaşanan zamlar, ülkenin ekonomik çöküntüye girdiğini göstermektedir.  AKP hükümeti elektrik ve doğalgaz zamlarını kronik hale getirmiştir. Bugün elektriğe %15, doğalgaza %12 zam yapmıştır.

Elektriğe ve doğalgaza yapılan yüksek zamlar, günlük yaşamın nasıl etkilediğini, ülkenin içine çekildiği bataklığın büyüdüğünü göstermektedir.

Ülkede gelecek kaygısı yaşayan milyonlarca emekçi geleceğe olan güvenini kaybetmiştir.

Elektrik ve doğalgaz zamları başta olmak üzere son zamlarda dâhil edilmesiyle birlikte enflasyon ve yoksulluk rekor düzeye çıkmaya devam edecektir.

AKP iktidarı, ülkedeki ekonominin kötüye gidişinin faturasını emekçilere borç, zam, faiz ve enflasyon olarak yansıtmaktadır.

Zamların ardı ardına devam ettiği bugünlerde tüm ücretli kesimler gibi kamu emekçilerinin de geliri her geçen gün daha fazla erimektedir. Artan hayat pahalılığı ve kamuda yaşanan dönüşüm kamu emekçilerinin daha fazla yoksullaşmasını ve güvensizleşmesini beraberinde getirmektedir.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak; işçi, memur, emekli, esnaf ve emeğiyle geçinen tüm yurttaşların ortak talebinin tüm zamların geri çekilmesidir.

BİRLEŞİK KAMU-İŞ 

MERKEZ YÖNETİM KURULU