23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI’NI DİYARBAKIR’DA KUTLADIK

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI’NI DİYARBAKIR’DA KUTLADIK

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş ile Atatürkçü Düşünce Derneği, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, Diyarbakır’da coşkuyla ve kardeşçe kutladı.

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Mehmet Balık, Genel Örgütlenme Sekreterimiz Hasan Kütük, Eğitim-İş Gaziantep Şube Başkanı Mustafa Ay, Eğitim-İş Adıyaman Şube Başkanı ve MYK üyeleri Bülent Şener, Hasan Balıbay, İsmail Önder, Mevlut Karatekin, Diyarbakır Temsilcimiz ile üyelerimiz ve Atatürkçü Düşünce Derneği Tansel Çölaşan ile Genel Sekteri Öner Tanık ve üyeleri Ulusal Egemenliğin simgesi TBMM'nin 98. kuruluş yılında Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Diyarbakır’da kutladılar.

Genel Başkanımız Balık ve üyelerimiz; Cumhuriyete, laik, sosyal hukuk devletine ve parlamenter sisteme saldırıların yoğun olduğu bir dönemde Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Diyarbakır halkı ve çocuklarla kucaklaşarak coşku ve kardeşçe kutladılar.

Genel Başkanımız Balık ve üyelerimiz; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında, Atatürk anıtına çelenk sunarak tüm şehitlerimiz anısına saygı duruşunda bulunduktan sonra ADD Diyarbakır Şubesi’nin açılışına katılıp ardından Demokratik Kitle Örgütleriyle birlikte yemekte bir araya geldiler.

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş Genel Sekreteri Mücahit Dede ile birlikte bağlı sendikalarımızın yöneticileri ile şube yöneticilerimiz Ankara’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Anıtkabir’de kutladı.