30 Ağustos Birliğin, Beraberliğin ve Azmin Zaferidir!

30 Ağustos Birliğin, Beraberliğin ve Azmin Zaferidir!

Emperyalistlere karşı ulusumuzun birlik, beraberlik içinde verdiği Ulusal Kurtuluş mücadelesinin ve azminin zaferle taçlandığı, 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’mızın 93. yılı kutlu olsun.

Birinci Dünya Savaşı sonunda imzalanan Mondros Mütarekesi ve Sevr Antlaşmasıyla, ülkemizin emperyalist güçler tarafından sürekli işgal altında ve insanlarımızın da esaret altında tutulmak istenmesine karşı, Mustafa Kemal’in önderliğinde 1922 yılında, 26 Ağustos’ta başlayıp, 30 Ağustos’ta Dumlupınar’da zaferle sonuçlanan ulusal kurtuluş mücadelemizin adıdır 30 Ağustos. 

Tarih boyunca birçok saltanatın sadece asker gücü olmuş halkımızın, saltanat zincirlerini kırarak padişaha rağmen, emperyalist işgali, Mustafa Kemal önderliğinde, bozguna uğrattığı gündür, 30 Ağustos.

Tarih boyunca, hür ve bağımsız bir şekilde varlığını devam ettiren ulusumuzun, asla esareti kabul etmeyip, Büyük Önder Mustafa Kemal’in önderliğinde verdiği bağımsızlık mücadelesini kazandığı gündür 30 Ağustos.

Emperyalistlerin topraklarımızı işgal planı olan Sevr Haritasının, parçalanıp tarihin çöplüğüne atıldığı gündür 30 Ağustos.

Türk, Kürt, Laz, Çerkes tüm halkın, Emperyalistlerine karşı birlikte kazandığı zaferin adıdır 30 Ağustos.

Ezilen ve sömürülen diğer ülke halklarına, umuttur, moraldir, azimdir, 30 Ağustos.

Emperyalistlerin, haksızca ve alçakça işgaline “dur” diyen ve kanının son damlasını akıtmadan yurdunu bırakmayacağını tüm dünyaya ispatlayan ordumuzun bu onurlu zaferini, kıvançla ve onurla kutluyoruz.

BİRLEŞİK KAMU İŞ MERKEZ YÖNETİM KURULU

30 ağustos zafer bayramı