30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI TÜM ULUSUMUZA KUTLU OLSUN

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI TÜM ULUSUMUZA KUTLU OLSUN

Türkiye Cumhuriyeti’nin, emperyalist işgale karşı verdiği bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin 96.yılını kutluyoruz.

Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, 26 Ağustos’ta başlayan 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile ülkemiz emperyalist işgalden kurtarılmıştır. Türk ulusu, zorlu şartlara ve tüm imkânsızlara karşı tam bağımsızlığını sağlamıştır.

Atatürk’ün başkomutanlığında yürütülen Başkomutanlık Meydan Muharebesi, Türk ulusunun en karanlık döneminde ve bütün savunma araçlarının elinden alındığı bir dönemde gerçekleşmiştir. Emperyalizmin; Anadolu’yu işgal ve paylaşım planları, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yürütülen Kurtuluş Savaşıyla engellendi ve ulusun bağımsızlık mücadelesi sağlandı.

Bu yönüyle 30 Ağustos Zaferi, ulusumuzun tarihine yön vermiştir.  30 Ağustos Zaferi, Türk ulusunun dönüm noktası olduğu kadar dünya üzerindeki tüm ezilen uluslara da örnek olmuştur.  Bu zafer, emperyalizmin yenileceğini göstermiştir.

Türk milleti, ordusu ile birlikte Atatürk’ün önderliğinde, Tam Bağımsız ve Egemen bir devlet olarak Türkiye Cumhuriyetini yaratmıştır.

AKP’nin 16 yıllık iktidarı, ülkemizin yer altı ve yer üstü kaynaklarını, tüm kamu kurum ve kuruluşlarını emperyalist devletlere ve sermayeye satmıştır. Ülkemizin madenleri, limanları, tarımı, sanayisi ve tüm devlet malları yabancı ve yerli sermayeye peşkeş çekilmiştir. 

AKP iktidarı, Türkiye Cumhuriyeti’ni emperyalist müdahalelere açık hale getirmiştir. AKP iktidarının politikaları; ülkemizi askeri, siyasi ve ekonomik olarak emperyalizmin tehdidi altına sokmuştur. Emperyalist baskı, bugün yaşanan ekonomik krizle daha iyi anlaşılmaktadır.

Büyük zaferden 96 yıl sonra ülkemiz ve ulusumuz, üzülerek belirtmeliyiz ki Cumhuriyet tarihinin en ağır ekonomik ve siyasi tehlikeleriyle karşı karşıya kalmıştır. Türkiye Cumhuriyeti’ne, ülkemize, ulusumuza, birliğimize ve bütünlüğümüze yönelik saldırılar tıpkı geçmişte olduğu gibi bugün de devam etmektedir.

Ülkemizin dört bir yanı, Amerikan ve NATO üslerinin kurulmasına izin verilerek tehdit altına sokulmuştur.

Bu tehdittin ortan kaldırılması, Mustafa Kemal Atatürk liderliğindeki Türkiye Cumhuriyetine, Tam Bağımsız, Demokratik ve Laik Türkiye Cumhuriyeti’ne sıkı sıkıya sarılmakla mümkündür. 

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu  olarak; bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlarken, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bağımsızlık savaşımızın bütün kahramanlarını ve şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz.

BİRLEŞİK KAMU-İŞ

MERKEZ YÖNETİM KURULU