AKİT TV’NİN ANITKABİR’E VE ATATÜRK'E SAYGISIZLIĞINI KINIYORUZ

AKİT TV’NİN ANITKABİR’E VE ATATÜRK'E SAYGISIZLIĞINI KINIYORUZ

AKP’ye yakın medya yayını olan AKİT TV’nin Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e kin kusmasını şiddetle kınıyoruz. 
AKİT TV, Atatürk’e ve kurduğu Cumhuriyete alçakça saldırılarında sınır tanımamaktadır. 
30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Anıtkabir'deki tören haberiyle ilgili  “Gün Ortası” isimli haber bülteninde kullanılan  “Devletin zirvesi Anırkabir'de” ifadeleri kabul edilemez. 
RTÜK, Atatürk’ün ebedi istirahatgahının bulunduğu mekana ilişkin ve devrimlerinden saygısız bir üslüpla bahseden ve alenen hakaret eden bu yayıncı anlayışa acilen gerekli cezayı yaptırımları uygulamalıdır. 
Bu yayıncı kuruluşun KJ’nin sehven yayınladığı, bir harf hatası olduğu biçimindeki açıklamaları da akıl ve mantıkla açıklanamaz. AKİT TV’nin daha önceki saygısızlıkları ortadadır.  Bu yayıncı kuruluşunun her milli bayramda ve 10 Kasım’larda Atatürk’e ve Cumhuriyet’e saldırmayı alışkanlık haline getirdiği bilinmektedir. 
Akit, Atatürk gerçekliğini anlamamakta ısrar etmektedir. Ancak Atatürk; insanların ruhlarında, bedenlerinde ve kalbinde yaşamaktadır. Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet ve devrimleri sonsuza kadar sönmeyecektir.
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, bağımsızlık mimari ve emperyalizme karşı Türk milletini örgütleyerek ülkemizin kurtarılmasında üstün kahramanlık sergileyen Büyük Önderimize yapılan saygısızlığa artık devlet yetkilileri yeter demelidir. 
AKİT TV’nin Mustafa Kemal Atatürk’e ne ilk ne de son hakaretleri olduğunun farkındayız.  
Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak; Tv yayıncılığı adı altında provokatörlük yapmaktan ve Atatürk’e ve devrimlerine karşı nefret dili kullanmaktan vazgeçmeye ve AKİT TV yetkililerine karşı hiçbir girişimde bulunmayan yargı mensuplarını da göreve davet ediyoruz.
BİRLEŞİK KAMU İŞ
MERKEZ YÖNETİM KURULU