ATATÜRK’ÜN BAŞKENT’E GELİŞİNİN 99.YILINI KUTLUYORUZ

ATATÜRK’ÜN BAŞKENT’E GELİŞİNİN 99.YILINI KUTLUYORUZ
Mustafa Kemal Atatürk’ün 27 Aralık 1919 tarihinde Ankara’ya gelişinin 99.yıl dönümünü kutluyoruz.
Mustafa Kemal Atatürk’ün emperyalist devletlere karşı direnişin kalesini ve Milli Mücadelenin karargahının üssü olacak Anadolu’nun bozkır kasabasını seçmesi tesadüf değildir.  Topraklarımızı parçalamak isteyen emperyalist devletlere karşı bozkır kasabası, Türkiye Cumhuriyeti’nin merkezinde, askerî ve coğrafî özellikleriyle başkent olabilecek konumda olması nedeniyle seçilmiştir. 
Bu gerekçeyle Atatürk’ün, Ankara’ya gelişi tüm yurtta büyük bir beklenti ve heyecan yaratmıştır.  Atatürk'ün Ankara'ya gelişi ile kaderi değişen Anadolu'nun kıraç ve bozkır kasabası artık Türkiye Cumhuriyeti'ne ve devrimlerine yön verecektir.  
Türkiye Cumhuriyeti'nin beyni Ankara'da, Anadolu yurttaşlarının ve Milli Mücadelinin etrafında toplanan yurttaşlarının kalbi Ankara'da atmıştır.  Kurtuluş Savaşı’nın merkezini oluşturan Ankara, Türk milleti ve Türkiye Cumhuriyeti için yeniden bir varoluşu ve dirilişin sembolü olmuştur. 
Türk Milletinin ulus olmaya yönelik olarak yazgısını değiştiren, yarınlarını aydınlatan, çağdaş uygar bir yaşama yönlendiren ve sonuçta tam bağımsızlığını sağlayan Atatürk’e tüm yurttaşlar gibi Ankaralılar da sahip çıkmıştır. 
Ankaralılar, kararlı bir şekilde Cumhuriyet’in temel değerlerine, laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti’n değerlerine sahip çıkarak, aydınlık Türkiye’nin meşalesini taşımaya devam edecektir. 
Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak; Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 99. yıldönümünü kutluyor, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu uğurda canını ortaya koyan şehit ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz.

BİRLEŞİK KAMU-İŞ
MERKEZ YÖNETİM KURULU