AYDINLI KÖYLÜLERİN TARIM ARAZİLERİNİ KORUMAK İÇİN YÜRÜTTÜĞÜ DİRENİŞE DESTEK VERDİK

AYDINLI KÖYLÜLERİN TARIM ARAZİLERİNİ KORUMAK İÇİN YÜRÜTTÜĞÜ DİRENİŞE DESTEK VERDİK
Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş, Aydın’nın Efeler ilçesindeki köylülerin tarım alanlarını koruma mücadelesine ve jeotermal santral karşıtı eylemine destek verdi. 
Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Mehmet Balık,  Birleşik Kamu-İş Aydın İl Temsilcisi Yener Bozkurt ve MYK üyeleri ile birlikte bir aydır arazilerini yapılmak istenen Jeotermal Enerji Santrali’ne  (JES) karşı köy meydanında kurdukları çadırları ziyaret ettiler. 
Köy meydanına kurdukları çadırlarda köylüleri ziyaret ederek konfederasyonumuzun tavrını paylaşan Balık, "Kızılcaköylülerin birinci sınıf tarım arazilerinin ortasında yapılmak istenen JES’e karşı uzun zamandır direndiklerini biliyoruz ve köylülerin eylemini destekliyoruz” dedi. 
Siyasi iktidarın ve sermayenin kar hırsı tarım alanlarımızı yok ettiğini belirten Balık, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Aydın'da beş köyde 120 JES sondajı yapılmak istenmekte ve bu santraller tarım arazilerini yok edecektir. Kızılcaköylüler, direniş çadırında JES'lere karşı nöbetlerine devam etme kararlılığını sonuna kadar destekliyoruz. Bu eylemin amacı doğasını, suyunu ve tarım alanlarını koruma mücadelesidir.  Siyasi iktidarın, köylülerin bu direnişini görmesini ve taleplerini dikkate almasını bekliyoruz.”