BUÇUK ALİ’NİN YAPTIĞI İŞ BIRAKMA EYLEMİ DE TAM OLMADI!

BUÇUK ALİ’NİN YAPTIĞI İŞ BIRAKMA EYLEMİ DE TAM OLMADI!


AKP iktidarının, ilk teklifini revize ederek 2020 yılı için yüzde 4+4, 2021 için ise yüzde 3+3 zam teklifi etmesi de kamu emekçilerinin ekonomik ve sosyal haklarına merhem olmayacaktır. 

Yandaş konfederasyon, hükümetin kamu emekçilerine yıllardır buçuklu oranlarla zam teklif etmesine sessiz kalmış bugün de sadece memnuniyetsizliğini AKP iktidarını incitmeden dile getirmektedir.

Memur-Sen 1 Ağustos’tan günümüze bir tiyatro gösterisi oynamıştır. Grev kararı alacaksa son günü beklemesine gerek yoktu, AKP iktidarının pervasızlığı günler öncesinden belliydi.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, hayatında hiç kamu emekçilerinin ve işçinin yanında olmadığını biliyoruz ve grev yapmadığını yeni öğrenmiş bulunuyoruz.

Grev ve lokavtta neler yapılır veya neler yapılmaz diye yandaş konfederasyona sendikal tarihe bakmasını tavsiye ediyoruz.

Grev hakkı olmadan oturulan sözde “Toplu İş Sözleşmesi” masası zaten çarpıktı defalarca da yandaş konfederasyona anlatmaya çalıştık.

Kamu emekçilerini toplu sözleşme masasında satan, kendine verilen yasal süreyi sonuna kadar kullanan, hiçbir sorun yokmuş gibi hareket eden, diğer konfederasyonları yok sayan, imza atmaya hevesli yandaş konfederasyon her zamanki gibi yine milyonlarca kamu emekçisini kandırmaya çalışmaktadır.

Çok para haramsız çok laf yalansız olmadığı gibi yandaş konfederasyon kıvırmaya, Sözde Toplu Sözleşmeyi imzalaya çalışmakta ancak ne yapacağını bilemiyor, yarım yamalak 20 Ağustos’ta Saat 15.00’te Ankara iliyle sınırlı “iş bırakma” kararı alıyor.  

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak; yandaş konfederasyona sesleniyoruz:

Ali Cengiz oyunlarına gerek olmadığını, 20 Ağustos'ta alınan Ankara iliyle sınırlı tutulan "iş bırakma" kararının genel greve dönüştürmesi şartıyla koşulsuz ve şartsız destek vereceğimizi ilan ediyoruz.

BİRLEŞİK KAMU-İŞ 

MERKEZ YÖNETİM KURULU