CAN AZERBAYCAN’IN YANINDAYIZ ERMENİSTAN DAĞLIK KARABAĞ İŞGALİNE SON VERMELİDİR !

CAN AZERBAYCAN’IN YANINDAYIZ  ERMENİSTAN DAĞLIK KARABAĞ İŞGALİNE SON VERMELİDİR !

 

Azerbaycan ve Ermenistan arasında Dağlık Karabağ'da yaşanan çatışmalarda çok sayıda asker ve sivil hayatını kaybetmiştir. Azerbaycan'a yönelik Ermenistan’ın alçakça saldırısı kabul edilemez, AZERBAYCAN’a yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

ABD ve Rus emperyalist çıkarları Azerbaycan halkına acı, göz yaşı ve kan getirmiştir. Ermenistan’ın bu alçakça saldırısının arkasındaki güç emperyalizmdir.

Emperyalist devletler dünyanın belli bölgelerinde doğalgaz, petrol, yer altı ve yer üstü kaynakları için bölgesel çatışmaları kışkırtmaktadır.  Suriye, Libya, Lübnan ve en son Doğu Akdeniz’deki gerilim ve çatışmaların boyutu şimdi de Kafkasya bölgesine taşınmaktadır.

Ortadoğu, Doğu Akdeniz ve Kafkasya Bölgesi çatışma ve savaş alanı haline getirilmek istenmektedir.

ABD, Rusya ve Avrupa ülkeleri başta olmak üzere emperyalist ülkeler Azerbaycan’ın yer altı ve yer üstü kaynaklarını paylaşmak için Ermenistan’ın saldırgan politikalarını desteklemektedirler.

Ermeni Ordusu’nun sürekli olarak silahlandırılarak ve cesaretlendirilerek Azerbaycan halkına saldırması teşvik edilmektedir.

Ermenistan’ın masum sivilleri katlettiği Dağlık Karabağ Bölgesi 1992’den beri Ermenistan’ın işgali altındadır. Dağlık Karabağ Bölgesi’nde Ermenistan’ın haksız ilhakı devam ettiği sürece bölgeye barış da gelmeyecektir.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak;  Ermenistan’ın işgal ettiği toprakları derhal terk etmesini talep ediyoruz. Ermenistan’ın alçakça saldırısında hayatını kaybeden kardeşlerimize başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

BİRLEŞİK KAMU-İŞ 

MERKEZ YÖNETİM KURULU