CUMHURİYETE VE AYDINLARINA SAHİP ÇIKACAĞIZ

CUMHURİYETE VE AYDINLARINA SAHİP ÇIKACAĞIZ

Akit Gazetesi; öfke, kin ve düşmanlıktan beslenmektedir. Mayasında tetikçilik olan AKİT gazetesi, Birleşik Kamu-İş ve Eğitim-İş üyesi ilahiyatçı ve aydın insan Cemil Kılıç’ı hedef almıştır.

Akit Gazetesi’nin hedefi olan ilahiyatçı-yazar Cemil Kılıç, bugün görevinden uzaklaştırılmıştır.

Siyasal iklimden cesaret alan AKİT, cumhuriyet ilke ve devrimlerini kim savunuyorsa onları hedef haline getirmektedir.

Cumhuriyete, Mustafa Kemal Atatürk’e ve laikliğe karşı, düşmanca tutumları bilinen sözde gazete AKİT’e karşı inadına Cumhuriyeti ve yetiştirdiği aydınları savunacağız.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak; Milli Eğitim Bakanlığından Atatürkçü, Cumhuriyetçi, laik, bilimsel ve çağdaş eğitim mücadelesi veren öğretmenin derhal görevine döndürülmesini bekliyoruz; siyasi iktidarıda laik ve bilimsel eğitimi savunan öğretmenlerden uzak durmaya davet ediyoruz.   

BİRLEŞİK KAMU-İŞ

MERKEZ YÖNETİM KURULU

1975 yılında İstanbul'da doğan Cemil Kılıç, İstanbul'da Küçükköy İmam Hatip Lisesi'nin ardından Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nin Kelam ve İslam Felsefesi Bölümü'nü bitirdi.

1998 yılında aynı üniversitenin Ortadoğu ve İslam Ülkeleri Enstitüsü, Sosyoloji ve Sosyal Antropoloji Anabilim Dalında Yüksek Lisans eğitimine başladı.

1999 yılında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliğine atandı. 2001 yılında; "Ümmet Sisteminden Ulus Devlete Geçişte Harf İnkılabının Kültürel Değişim Üzerine Etkileri" teziyle Yüksek Lisans eğitimini tamamladı.

Eğitim-İş’e ve Birleşik Kamu-İş üyesidir. Eğitim-İş 4 Nolu Şube Yönetim Kurulunda yönetici olarak görev yapmaktadır.