DANIŞMANI DEĞİL, SOFUOĞLU İSTİFA ETMELİDİR!

DANIŞMANI DEĞİL, SOFUOĞLU İSTİFA ETMELİDİR!
AKP Milletvekili Kenan Sofuoğlu'nun danışmanlarının fotoğrafını çekerek sosyal medyada “emir erlerim” ifadesi ile paylaşması kamuoyunun tepkisini çekmiş, tepkilerin ardından olması gerekenin tam tersi şekilde Sofuoğlu değil, danışmanı istifa etmiştir.

Skandal paylaşımıyla kamu emekçilerini rencide eden Sofuoğlu, tepkilerin ardından paylaşımını silmiş ve "Ben sadece siyasete mizah katmak istemiştim" demek suretiyle, skandalını devam ettirmiştir.

Ekonomik krizden yakındığı için insanların adeta vatan haini ilan edildiği günlerde milletvekilliği mazbatasını almaya milyon dolarlık spor arabasıyla giden, "Gazi" sıfatlı TBMM'nin emektar masalarından birine ayağını koyarak fotoğraf paylaşan, söz konusu fotoğraf karesine asgari ücretin son halinin neredeyse iki katı olan bir kol saatini de iliştiren, her işine koşturan emekçileri rencide eden ve sonuç olarak Mustafa Kemal Atatürk'ün "Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim" sözündeki sporcu tanımıyla tamamen çelişen Sofuoğlu, bilmelidir ki siyasete zaten çoktan kara mizah katmıştır.
Sofuoğlu, bilinçaltında yatan eşitsiz dünyanın yansımasıyla yaptığı paylaşımda, sadece kendi danışmanlarını değil, TBMM bünyesinde milletvekilleri ile bire bir çalışan 1950 personeli de incitmiştir.

Özür dilemek yerine hala olayı küçümseyici davranışlar sergilemeye devam eden Sofuoğlu'na, emeğinin hakkı onun iki dudağının arasında olan danışmanlarının bir şey diyememesi, durumu katiyen hafifletmemektedir.
Tüm bu yaşananlardan sonra Sofuoğlu’nun paylaştığı fotoğraftaki danışmalarından biri istifa ettiğini açıklamıştır. Asıl istifa etmesi gereken AKP’li Sofuoğlu’dur. Sofuoğlu siyaseti bırakmalıdır.

Birleşik Kamu İş Konfederasyonu olarak TBMM çatısı altında üyemiz olsun olmasın tüm çalışanların yanında olduğumuzu kamuoyuna saygı ile bildiririz.

BİRLEŞİK KAMU-İŞ
MERKEZ YÖNETİM KURULU