Genel Sağlık-İş 9. Kuruluş Yıldönümünde Anıtkabir’deydi

Genel Sağlık-İş 9. Kuruluş Yıldönümünde Anıtkabir’deydi

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş, Genel Sağlık-İş sendikamızın, 9.Kuruluş yıl dönümünde Anıtkabir’de düzenlenen törene katıldı.

Anıtkabir ziyaretinde Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Mehmet Balık, Genel Dış İlişkiler ve Ar-Ge Sekreteri Doğan Altun yer alırken Genel Sağlık-İş Genel Başkanı Zekiye Bacaksız,  Merkez Yönetim Kurulu, Merkez Denetleme Kurulu, Merkez Disiplin Kurulu üyelerinin yanı sıra,  Şube ve Temsilcilik yöneticileri ile üyeleri hazır bulundu. Törende  Eğitim-İş Genel Başkanı Orhan Yıldırım, Büro-İş Genel Başkan Alay Hamzaçebi, Büro-İş Genel Mali Sekreter Binali Keskin, Ulaşım-İş Genel Başkanı Cihad Koray yer aldı.

Genel Sağlık-İş Genel Başkanı Zekiye Bacaksız’ın mozoleye çelenk koymasının ardından saygı duruşunda bulunan heyet, daha sonra Misak’ı Milli Kulesi’ne geçti.

Genel Sağlık-İş Genel Başkanı Zekiye Bacaksız, Anıtkabir Özel Defterine şunları yazdı:

“Ebedi Önderimiz,

Genel Sağlık-İş’in 9. kuruluş yıl dönümünde, ilke ve devrimlerinize duyduğumuz sarsılmaz inançla yüksek huzurunuzdayız.

Ulusal bir sorun olarak görüp, 23 Nisan 1920’de çalışmaya başlayan TBMM’nin öncelikli gündemine aldığınız sağlık hizmetleri; bugün her zamankinden daha fazla emperyalist kuşatma altındadır. Bilimsel, ulusal, kamucu, halkçı sağlık politikalarının ulusumuz için hayati bir mesele olduğunun bilinciyle, tüm dayatmalara karşı “ihtiyacı olan herkesin parasız ve nitelikli sağlık hizmeti alma hakkı” için mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz.

İlke ve devrimlerinizin saldırı altında olduğu her dakika, ebediyete akan mücadelemizde bizi daha uyanık, daha azimli ve daha kararlı kılmaktadır. Bu azim ve kararlılığımızla gaflet, dalalet ve hıyanet içinde olanlara karşı, aydınlık geleceğimizin savunucuları olmaya devam edeceğiz.

Sonsuz özlem, sevgi ve saygılarımızla…”

Heyet, daha sonra 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün mezarını ziyaret etti ve saygı duruşunda bulundu.