KILIÇDAROĞLU'NA SALDIRIYI KINIYORUZ

KILIÇDAROĞLU'NA  SALDIRIYI KINIYORUZ

CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na fiili bir saldırı gerçekleşmiştir. Sayın Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırı nefret ve şiddet üzerinden siyaset yapanların eseridir.

Hakkari’de şehit olan Yener Kırıç’ın cenazesine katıldığı sırada, Cumhuriyet’in Başkenti’nde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırı kabul edilemez.

Ülkemizin ekonomik ve siyasi zorluklardan geçtiği bir dönemde bu saldırı gerçekleşmiştir. Ülkemizin birliğe, kardeşliğe ve toplumsal barış ve huzura en fazla ihtiyaç duyduğu günlerde bu saldırı bilerek ve isteyerek yapılmıştır.   Saldırının asıl hedefi Kılıçdaroğlu olsa da bu saldırı aynı zamanda demokratik, laik, sosyal hukuk devleti ve cumhuriyete yapılmıştır.

Bizler biliyoruz ki saldırgan, özellikle son yılların ve günlerin nefret dilini siyaset dili olarak kullanan, toplumu kutuplaştıran, farklı düşüneni ötekileştiren, kendi dışındaki herkesi vatan haini ilan eden, otoriter, baskıcı, hukuk tanımaz bir iktidarın yarattığı iklimden cesaret almaktadır.

Bu saldırının gerçek faillerinin acilen bulunarak yargıya teslim edilmesi gerekmektedir. Aksi halde ülkemizin daha tehlikeli provokasyonlara açık hale geleceğinin endişesini taşımaktayız.

Ülkemizde yeniden başlayan emek, demokrasi, cumhuriyet mücadelesini ve umutlarını söndüremeyeceklerini bir kez daha ilan ediyoruz.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak; CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz, nefret ve şiddet üzerinden siyaset yapanların amaçlarına asla ulaşamayacaklarını belirtiyoruz.

BİRLEŞİK KAMU-İŞ

MERKEZ YÖNETİM KURULU