KONFEDERASYONUMUZ BİR DİZİ ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ

KONFEDERASYONUMUZ BİR DİZİ ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş, Ege Bölgesinin belediyelerini ve bağlı sendikalarımızın şubelerini ziyaret ederek kamu emekçilerinin haklarını, Sözde Toplu Sözleşme sürecini ve Hakem Heyeti’nin yapısını dile getirerek 2020’de 4+4 ve 2021’de 3+3 oranındaki kölelik zamlarını protesto etti.

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş; İzmir, Aydın, Manisa, Denizli gibi illerde ziyaretler ve eylemler gerçekleştirdi.

İzmir’deki eylem ve toplantıya Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Mehmet Balık, Genel Sekreteri Mücahit Dede, Genel Örgütlenme Sekreterimiz Hasan Kütük, Genel Eğitim Basın-Yayın Sekreteri Levent Akça, Genel Dış İlişkiler ve Ar-Ge Sekreteri Doğan Altun, Eğitim-İş Genel Başkanı Orhan Yıldırım, Tüm Yerel-Sen Genel Başkanı Dr. Hakan Kıran, Genel Sağlık-İş Genel Başkanı Zekiye Bacaksız, bağlı sendikalarımızın şube temsilcileri, il temsilcimiz ve üyelerimiz katıldı.

Genel Başkanımız, MYK üyeleri ve bağlı sendikalarımızın başkanları, şube yöneticileri ve il temsilcimiz Manisa’da “İktidarın Hakemine Yandaşın Oyununa Teslim Olmayacağız”, “Emek En Yüce Değerdir” pankartları açarak basın açıklaması yaptı.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ü makamında ziyaret eden Konfederasyonumuz heyeti kamu emekçilerinin sorunlarını, beklentilerini ve Ağustos ayında yaşanan Sözde Toplu Sözleşme sürecini anlatarak karşılıklı değerlendirmelerde bulundular.

Ayrıca Denizli’de Eğitim-İş Şubesi ziyaret edilerek sendikal sürece ilişkin gelişmeler değerlendirilerek önümüzdeki yıllarda neler yapılacağı konuşuldu.

Konfederasyonumuz heyeti ve bağlı sendikaların başkanları ve yöneticileri Eğitim-İş Aydın Şubesi'nin açılış etkinliğine katıldılar.