KONFEDERASYONUMUZ TİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ

KONFEDERASYONUMUZ TİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-iş ve bağlı sendikalar, “2020-2021 Toplu İş Sözleşmesi Taslağı” çalışması yaptı.

Memurları temsilen en çok üyeye sahip konfederasyon ile devlet arasında Ağustos ayında gerçekleştirilecek toplu sözleşme görüşmesi öncesinde Konfederasyonumuza bağlı sendikaların TİS ve Hukuk Sekreterleri  “2020-2021 Toplu İş Sözleşmesi Taslağı” oluşturmak amacıyla bir araya gelerek bilgi alış verişinde bulundular.

Birleşik Kamu-İş Genel Özlük Hukuk ve TİS Sekreteri Mehmet Yeşildağ Başkanlığında “2020-2021 Toplu İş Sözleşmesi Taslağına” ilişkin bağlı sendikaların TİS Sekreterleriyle bir araya geldi. Toplantıya,  Birleşik Kamu-İş Genel Örgütlenme Sekreteri Hasan Kütük, Genel Eğitim Basın-Yayın Sekreteri Levent Akça, Eğitim-İş Genel TİS ve Özlük-Hukuk Sekreteri Maksut Balmuk, Genel Sağlık-İş Genel Hukuk ve TİS Sekreteri Gazi Çeliker, Genel Sekreteri Sinan Sevimli, Tüm Yerel-Sen Genel Sekreteri Arap Mucur ve Büro-İş Genel Hukuk Sekreteri Ömer Sezgin katıldılar.

Konfederasyonumuz ve bağlı sendika temsilcileri, toplantıda iş kollarına ilişkin sorunları ve önerileri paylaşıp kamu emekçilerinin taleplerini tartıştılar.