KONFEDERASYONUMUZ TÜM YEREL-SEN 3. GENEL KURULUNA KATILDI

KONFEDERASYONUMUZ TÜM YEREL-SEN 3. GENEL KURULUNA KATILDI

 Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş’e bağlı Tüm Yerel-Sen Sendikamız 3.Olağan Genel Kurulunu 7 Mart 2020 tarihinde Ankara’da başladı.

Tüm Yerel Sen Genel Merkezi 3. Olağan Genel Kurulunu Akar Otelde devam ediyor.

Genel Kurula Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık, Genel Sekreteri Mücahit Dede, Genel Mali Sekreteri Ali Taştan, Genel Örgütlenme Sekreteri Hasan Kütük, Genel Özlük-Hukuk ve TİS Sekreteri Mehmet Yeşildağ, Genel Dış İlişkiler ve AR-GE Sekreteri Doğan Altun, Eğitim İş Genel Başkanı Orhan Yıldırım, Büro-İş Genel Başkanı Alay Hamzaçebi, Genel Sağlık İş Genel Başkanı Zekiye Bacaksız, Tüm Yerel Sen bir önceki dönem Genel Başkanı Cengiz Gülebay, Tüm Yerel-Sen Sendikasının kurucularında Vicdan Baykara, bağlı sendikalarını MYK üyeleri, Şube Başkanları, Cumhuriyet Halk Partisi adına Ankara Milletvekili Murat Emir, Ankara CHP İl ve ilçe yöneticileri, İzmir CHP İl yöneticileri, CHP Konak İlçe başkanı Çağrı Guruşcu, STK Temsilcileri ile çok sayıda delege katıldılar.

 Tüm Yerel Sen 3. Olağan Genel Kurulunda Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal marşımızın okunması ile başladı.

Kongrenin adı verilen önerge ile aramızdan ayrılan Levent Coşkun,Ayhan Bahçeci ve Eşref Korkmaz olarak değiştirildi.

Divan Kuruluna Konfederasyonumuz Genel Başkanı Mehmet Balık, Eğitim-İş Mali Sekreteri Hüseyin Kara seçildi.  Divan Başkanlığını Konfederasyonumuz Genel Başkanı Mehmet Balık yaptı.

Genel kurula, Türkiye’nin çeşitli illerinde üyeler ve delegeler geldi. İlk gün konukların ve delegelerin konuşmaları ve sendikal mücadeleyi daha da yukarılara taşıyacak tüzük değişiklikleri ile gündem maddelerin görüşülmesiyle devam etti.