KURULUŞUMUZUN 11. YILDÖNÜMÜNÜ KUTLUYORUZ

KURULUŞUMUZUN 11. YILDÖNÜMÜNÜ KUTLUYORUZ

10 Nisan 2008 tarihinde Birleşik Kamu İşgörenleri Sendikaları Konfederasyonu kurulsa da mücadele tarihimiz gerilere uzanmaktadır. Kuruluşunun 11. yılını kutladığımız bugün ise edinilen bütün kazanımlara rağmen, emekçi hareket geçmişte olduğu gibi bugün de baskı, sömürü, şiddet ile karşı karşıyadır.

Birleşik Kamu-İş, özelde emek sınıfının bir parçası, genelde ise tüm ezilen kesimlerin dostudur. Birleşik Kamu-İş, ülkemizin emperyalizme karşı verdiği özgürlük ve bağımsızlık mücadelesiyle, evrensel anlamda emek sınıfının sermayeye karşı verdiği mücadeleyi birlikte yapmaktadır.

Birleşik Kamu-İş’in arkasında hiçbir güç odağının müdahalesi, etkisi yoktur, tek yüzü vardır o da güzel yarınlara dönüktür.

Birleşik Kamu-İş’in amaç ve görevleri sadece tüzüğüne yazmakla kalmamış, attığı her adımda, yaptığı her etkinlikte bunu kanıtlamıştır.  Bu aşamada, Birleşik Kamu-İş geçmişte olduğu gibi gelecekte de emekçilerin sesi olmaya devam edecektir. 

Birleşik Kamu-İş daima onurlu, ilkeli, belirli hedefler doğrultusunda hareket eden bir yön çizmiştir.  Bu varlık sebebine, Atatürk ilke ve devrimlerine, antiemperyalist duruşa, ulusal birlik ve beraberliğe, üniter yapıya, Cumhuriyetimizin kazanımlarına kurulduğumuz günden bugüne değin olduğu gibi bundan sonra da bağlı kalacağız, sahip çıkacağız.  

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak; kuruluşumuzun 11. yılında bu bilinçle; bizlere emanet ettiğiniz çağdaş, laik, demokratik Cumhuriyete ve kazanımlarına her koşulda sahip çıkmak için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada mücadele etmeye devam edeceğiz.

BİRLEŞİK KAMU-İŞ

MERKEZ YÖNETİM KURULU