KURULUŞUMUZUN 11. YILINDA ATAMIZIN HUZURUNA ÇIKTIK

KURULUŞUMUZUN 11. YILINDA ATAMIZIN HUZURUNA ÇIKTIK

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş, 11. Kuruluş Yıldönümünü kutlamak için Anıtkabir’i ziyaret etti.

Anıtkabir ziyaretinde, Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı  Mehmet Balık ,Genel Sekreteri Mücahit Dede, Genel Mali Sekreter Ali Taştan, Genel Dış İlişkiler ve Ar-Ge Sekreteri Doğan Altun hazır bulundu. Merkez Yönetim Kurulu üyelerimizin yanı sıra Eğitim-İş Genel Başkanı Orhan Yıldırım, Genel Sağlık-İş Genel Başkanı Zekiye Bacaksız, Tarım Orman-İş Genel Başkanı Şükrü Durmuş, Tapu Çevre Yol-İş Mali Sekreteri Mustafa Kayhan Kaya, bağlı sendikaların MYK üyeleri ve Ankara Şube Yöneticileri katıldılar.

Konfederasyonumuz Genel Başkanı Mehmet Balık’ın mozoleye çelenk koymasının ardından saygı duruşunda bulunan heyet, daha sonra Misak’ı Milli Kulesi’ne geçti.

Genel Başkan Balık, Anıtkabir Özel Defterine şunları yazdı:

“Büyük Devrimci Atatürk;

Emek ve demokrasi mücadelesinde büyük umutlarla 10 Nisan 2008 tarihinde kurduğumuz Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş,  kuruluşunun 11. yıldönümünde, özlemle ve saygıyla huzurunuzda bulunmaktadır.

Bizlere emanet ettiğin Türkiye Cumhuriyeti’ne, laikliğe, demokrasiye, sosyal hukuk devletine ve değerlerine sonuna kadar sahip çıkacağız.

Bugün ve gelecekte attığımız her adımda ve yaptığımız her etkinlikte Türkiye Cumhuriyeti’ni ve devrimlerini koruyacağız.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak; kuruluşumuzun 11. yılında bu bilinçle; bizlere emanet ettiğiniz çağdaş, laik, demokratik Cumhuriyete ve kazanımlarına her koşulda sahip çıkmak için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada mücadele etmeye devam edeceğiz.”

Heyet, daha sonra 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün mezarını ziyaret etti.