LAİKLİĞİ VE BİLİMSEL EĞİTİMİ SAVUNAN CEMİL KILIÇ İHRAÇ EDİLEMEZ !

LAİKLİĞİ VE BİLİMSEL EĞİTİMİ SAVUNAN CEMİL KILIÇ İHRAÇ EDİLEMEZ !

Cemil Kılıç; Cumhuriyete, Mustafa Kemal Atatürk’e, devrimlerine, laikliğe ve gerçek İslam’a sahip çıktığı için Akit Gazetesi ve tarikatlar tarafından hedef seçildi.

Eğitim-İş Sendikamızın İstanbul 4 No'lu şube yöneticisi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni ve ilahiyatçı Cemil Kılıç, yıllarını laik eğitime ve bilime adamıştır.

Cemil Kılıç; gerçek dinin, fikirlerini paylaşmış ve dine dair konuşmayı tekeline almaya çalışanların karşısında olmuştur.  Öğretmenliğini, yeni kuşakların toplum yaşamında yerlerini almaları, gerekli bilgi ve beceriyi kazanması için adamıştır.

Dini siyasileştirenlere, şov malzemesi yapanlara, mezhep yarışlarıyla toplumu kutuplaştıran anlayışa karşı Cemil Kılıç öğretmenimiz çağdaş ve bilimsel ölçütleri referans alarak ülkesine hizmet etmiştir. Eğitim emekçisi öğretmenimiz Türkiye Cumhuriyeti’ne ve ulusal eğitimin temel ilkelerine bağlı, nitelikli insan yetiştirilmesi amacıyla var gücüyle çalışmıştır.

 Milli Eğitim Bakanlığı Cemil Kılıç’ı görevden uzaklaştırmış ve hakkında idari soruşturma başlatmış ve sonuçta sürgün etmişti. Öğretmenimiz haksız ve hukuksuz şekilde sürgün edildi. Şimdi de ihraç edilmek istenmektedir.

Tüm yaşananlar yetmez gibi ne yazık ki Cumhuriyetin yetiştirdiği bir öğretmen, salı günü Yüksek Disiplin Kurulu tarafından ihraç talebiyle mesleki hayatı sonlandırılmak istenmektedir.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak; Milli Eğitim Bakanlığı’nı, Atatürkçü, Cumhuriyetçi, laik, bilimsel ve çağdaş eğitim mücadelesi veren eğitim emekçisi haksız ve hukuksuz şekilde ihraç edilirse Milli Eğitim Bakanı Hasan Yücelin koltuğundan derhal istifa etmelidir. 

BİRLEŞİK KAMU-İŞ

MERKEZ YÖNETİM KURULU