TÜM EMEKÇİLERİN KURBAN BAYRAMINI KUTLUYORUZ

TÜM EMEKÇİLERİN KURBAN BAYRAMINI KUTLUYORUZ

Ülkemizde açlığın, işsizliğin, adaletsizliğin ve gelir dağılımındaki uçurumun yoğun bir şekilde artığı bu günlerde, açlığın ve yoksulluğun altında yaşama mahkum edilen milyonlarca emekçi, Kurban Bayramı'nı yine bu ağır koşullar altında karşılamaktadır.

Yaşadığımız bu günlerde ülkemizin ve tüm dünyanın her şeyden çok sevgi, barış ve dayanışmaya ihtiyacı bulunmaktadır. Üzerinde yaşadığımız bu topraklar, yüzyıllarca bir arada yaşama kültürüne, hoşgörüye, sevgi ve kardeşliğe ev sahipliği yapmıştır. Başta ülkemiz olmak üzere Ortadoğu'da akan kanın durması ve insanların barış içinde kardeşçe ve eşitçe bir arada yaşama koşullarının oluşturulması için halkımızın, her zamankinden daha fazla duyarlı olacaklarına olan inancımızla;

Ülkemizde sosyal adaletin sağlandığı, emekçilerin açlığa, sefalete mahkum edilmediği, emeğin ve alın terinin karşılık bulduğu, eşitliğin, hukukun üstün olduğu, barışın yeşerdiği topraklarda yaşama arzusuyla tüm yurttaşlarımızın ve üyelerimizin Kurban Bayramı'nı kutluyoruz.

BİRLEŞİK KAMU-İŞ

MERKEZ YÖNETİM KURULU