TÜM EMEKÇİLERİN VE YURTTAŞLARIN KURBAN BAYRAMINI KUTLUYORUZ

TÜM EMEKÇİLERİN VE YURTTAŞLARIN KURBAN BAYRAMINI KUTLUYORUZ

 

Türkiye Cumhuriyeti ve Anadolu toprakları, yüzyıllarca bir arada yaşama kültürüne, hoşgörüye, sevgiye ve kardeşliğe ev sahipliği yapmıştır.

Bayramlar, her türlü zorluk ve soruna rağmen sevgiyi, hoşgörüyü ve kardeşliği simgeleyen, insanların birbirleriyle dayanışma içinde olduğu günlerdir.

Küresel salgını yaşadığımız bu günlerde ülkemizin ve tüm dünyanın her şeyden çok sevgiye, barışa ve dayanışmaya ihtiyacı var.

Ülkemizde açlığın, işsizliğin, adaletsizliğin ve gelir dağılımındaki uçurumun yoğun bir şekilde artığı bu günlerde, açlığın ve yoksulluğun altında yaşama mahkum edilen milyonlarca emekçi, Kurban Bayramı'nı yine bu ağır koşullar altında karşılamaktadır.

Bayramdan önce ya da bayramdan sonra değişen sadece yaşam koşullarının daha da ağırlaşmasının olacağının farkındayız. Buna rağmen Kurban Bayramı’nın ülkemize ve dünyaya sağlık, huzur, barış getirmesini temenni ediyoruz.

Tüm emekçilerin güzel günlere kavuşacağı ve insanca yaşam umudunu büyütecek olan yine emekçilerin mücadele gücü ve omuz omuza dayanışması olacaktır.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak; emeğin ve alın terinin karşılığının alındığı, toplumsal huzurun ve kardeşliğin yaşam bulduğu bayramlar olmasını diliyoruz. 

BİRLEŞİK KAMU-İŞ

MERKEZ YÖNETİM KURULU