TÜM EMEKÇİLERİN YENİ YILINI KUTLUYORUZ

TÜM EMEKÇİLERİN YENİ YILINI KUTLUYORUZ

Yeni yılda; tüm emekçilerin mutlu, huzurlu ve güzel günler geçirmesini diliyoruz.

2019 yılı emekçiler için olumsuzluklarla dolu bir yıl oldu. Maaş ve ücretlerin eridiği, temel gıda maddeleri ve temel ihtiyaç maddelerinin enflasyonun çok çok üzerinde zamlandığı bir yıl oldu. İşsizlik, açlık bir yandan devam ederken ülkemizin zenginlikleri bir bir satıldı.

Ülkemizde açlığın, işsizliğin, adaletsizliğin ve gelir dağılımındaki uçurumun yoğun bir şekilde artığı  2019 yılında, 2020 Bütçesi ile dolaylı vergiler artırıldı. Geniş emekçi kesimlerin sırtına yüklenen vergilerle bütçe açıkları kapatılmaya çalışılırken ve emekçilerden kısılan bütçeden sermayeye rant aktarılmaya devam edildi.

Kamu emekçileri sözde toplu sözleşme masasında satılırken emekçiler adeta bir tiyatro gösterisi izledi. Hükümetin her isteğini yerine getiren hakem heyeti ile öngörüsüz konfederasyonların işbirliği, beceriksizliği ve aymazlığı bir kez daha gün yüzüne çıkarken kamu emekçilerinin şartları daha da kötüye gitti.

Yeni yılda;

Türkiye'de hep birlikte huzur, barış ve sevgi ortamında yaşamak ve geleceğe güvenle bakmanın beklentisini taşıyoruz.

Emek ve aydınlanma mücadelesinin ruhunu taşıma mücadelesini yürütmeye devam edeceğiz.

Açlığın ve yoksulluğun altında yaşama mahkum edilen milyonların sesi olmayı sürdüreceğiz.

En büyük beklentimiz; Türkiye Cumhuriyeti'nin, çağdaş, laik, demokratik, parlamenter bir hukuk devleti olarak Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkılması olacaktır.

Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da emeğimize ve ülkemize yönelik her saldırı, karşısında sarsılmaz bir kale gibi duracağız.

Kamu çalışanı, işçi, emekli, öğrenci, işsiz ayrımı gözetmeksizin ezilen tüm kesimlerin sesi olmaya, yaşanan hukuksuzluklara, haksızlıklara dur demek için güçlü bir mücadele örgütü

yaratmaya 2020 yılında da devam edeceğiz.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak; yeni yılın insanlığa mutluluk, başarı, barış ve kardeşlik getirmesini, üretimde ve bölüşümde eşitliğin sağlanmasını, açlığın ve yoksulluğun ortadan kalktığı bir yıl olması dileğiyle yeni yılınızı kutlarız. 

BİRLEŞİK KAMU-İŞ 

MERKEZ YÖNETİM KURULU