TÜM KİRLİ İLİŞKİLER ORTAYA ÇIKARILMALIDIR

TÜM KİRLİ İLİŞKİLER ORTAYA ÇIKARILMALIDIR


Ülkemizde mafya-devlet-siyaset ve sermaye ilişkilerinin iç içe geçtiği tartışmasızdır. Mafya, siyaset, devlet ve medya ilişkileri ortaya dökülmüştür Ancak mafya ve devlet iç içe olamaz ve kabul edilemez.

AKP'nin uzun zamandır tarikatlar ve mafya koalisyonu ile kirli ve karanlık ilişkiler ağı içinde olduğu bilinmektedir. Demokratik kitle örgütlerinin yıllardır dile getirdiği bu kirli ilişkilerle, karanlıkla ve çürümüşlükle hesaplaşma ancak ve ancak demokratik toplumla sağlanacaktır.

Siyasi iktidar tarafından bu yapıların ve kirli ilişkilerin bilinmemesi mümkün değildir. Siyaset kirlenmeseyedi işler bu duruma asla gelmezdi.

İktidarın karanlık yüzünü geniş kitleler görmüştür. İktidar, sermaye ve suç çetelerinin ilişkilerinin perdelenmesine izin verilmemelidir.

Ülkemizin aydınlığa kavuşturulması ve demokrasinin temiz siyasete ve temiz topluma kavuşması amacıyla adalet mekanizması derhal işletilmelidir.

Ülkemizde mevcut sistem artık tıkanmıştır, işlememektedir.  Bu kirli ilişkilerin değişmesi ve gerçek bir demokrasinin hakim kılınması için çağdaş ülkelerdeki gibi parlamenter sisteme dönülmelidir.

Ülkemizde son günlerde kamuoyuna yansıyan vahim iddialar hakkında maalesef yetkililer toplumun beklediği cevapları ve adımları atmamıştır. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başta olmak üzere, söz konusu adı geçen tüm isimler istifa etmeli ve yargı süreci acilen başlatılmalıdır.

Soruşturmaları yürütecek savcı ve hakimlere mesleki güvencelerinin yanında, görev yeri ve görev konuları için de ayrıca güvence garantisi sağlanmalıdır.

Devlet içinde çetelerin oluşması ve bu çetelerin hesaplaşmaları kamuoyu önünde yapılmalıdır.

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ağırlığının, ciddiyetinin farkında olmayan bir iktidar ile bakanlarının söylemlerinde kullandığı dil ülkemize yakışmamaktadır ve ülkemizi her anlamda zor durumda bırakmaktadır.

Demokratik parlamenter sistemden yana olan yurttaşlar hem devleti hem de toplumu bu kirli ilişkiler ağıdan kurtaracaktır.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu ve kamuoyu ülkenin bu kirli mafya düzeninden kurtulması için iktidarın acilen erken seçim kararı almasını istiyor.

 

BİRLEŞİK KAMU-İŞ

MERKEZ YÖNETİM KURULU