TÜM ULUSUMUZUN BAYRAMINI KUTLUYORUZ

TÜM ULUSUMUZUN BAYRAMINI KUTLUYORUZ

Küresel salgın ile mücadele ettiğimiz bugünlerde Ramazan Bayramı’nın ülkemize ve dünyaya sağlık, huzur, barış getirmesini temenni ediyoruz. Tüm emekçilerin ve yurttaşların bayramını kutluyoruz.

Ülkemizde açlığın, işsizliğin, adaletsizliğin ve gelir dağılımındaki uçurumun yoğun bir şekilde artığı bu günlerde, açlığın ve yoksulluğun altında yaşama mahkum edilen milyonlarca emekçi, Ramazan Bayramı'nı ağır koşullarda karşılamaktadır.

Kamu emekçileri, 4A, 4/B, sözleşmeli personel vb. ayrımlara tabi tutulmamalı, tüm kamu emekçileri aynı statüde istihdam edilmelidir. Kamuda 455 bin sözleşmeli personel bayram vesilesiyle kadroya geçirilmelidir.

Salgın, bayram ve tatil günlerinde öz veriyle hizmet veren tüm sağlık çalışanları alkışla geçiştirilmemelidir ve unutulmamalıdır.  Hastane ve acil servislerde fedakarlık göstererek hizmet veren  sağlık emekçilerinin tüm talepleri karşılanarak özlük haklarının iyileştirilmesi gerekmektedir.

Bugün açık bir şekilde görülmektedir ki ülkemiz işsiz, mutsuz, kaygılı ve gelecekten umutsuz insanlar ülkesi haline getirilmiştir.

Bayramdan önce ya da bayramdan sonra değişen sadece yaşam koşullarının daha da ağırlaşmasıdır.

Tüm emekçilerin güzel günlere kavuşacağı ve insanca yaşam umudunu büyütecek yine emekçilerin mücadele gücü ve omuz omuza dayanışmasıdır.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak; emeğin ve alın terinin karşılığının alındığı, toplumsal huzurun ve kardeşliğin yaşam bulduğu bayramlar olmasını diliyoruz. 

BİRLEŞİK KAMU-İŞ 

MERKEZ YÖNETİM KURULU