TÜM ULUSUMUZUN KURBAN BAYRAMINI KUTLUYORUZ

TÜM ULUSUMUZUN KURBAN BAYRAMINI KUTLUYORUZ


Küresel salgın ile mücadele ettiğimiz bugünlerde Kurban Bayramı’nın ülkemize ve dünyaya sağlık, huzur, barış getirmesini temenni ediyoruz. Tüm emekçilerin ve yurttaşların bayramını kutluyoruz.
Ülkemizde ve Anadolu coğrafyasında fedakârlık gösteren halkımızın umutlarını yeşerten, geleceğimizi aydınlatan en değerli gücü birlikteliği ve kültürüdür. Kurban Bayramı; düşmanlıkların yerini dostluğun, dayanışmanın, paylaşmanın ve kucaklaşmanın büyüdüğü; akrabalık ve komşuluk ilişkilerimizin geliştiği, kucaklaşmanın arttığı günlerdir.
Kamu emekçileri, işçiler ve vatandaşlar, ekonomik krizi yaşamın her alanında hissetmektedir. Ülkemizde ekonomik veriler kötüye gitmekte her geçen gün ekonomik kriz derinleşmektedir. Enflasyon ve işsizlik çift haneli rakamlara çıkarken  zamlar  ve vergiler artmakta yoksulluk büyümektedir. 
AKP iktidarı vatandaşları açlığa ve yoksulluğa sürüklemektedir. Milyonlarca emekçi, Kurban Bayramı’nı bu ağır koşullarda karşılamaktadır. 
Bayramdan önce ya da bayramdan sonra değişen sadece yaşam koşullarının daha da ağırlaşmasıdır.
Tüm emekçilerin güzel günlere kavuşacağı ve insanca yaşam umudunu büyütecek yine emekçilerin mücadele gücü ve omuz omuza dayanışmasıdır.
Kurban Bayramı’nın, emekçiler ve emek örgütleri için huzur getirmesini ekonomik, sosyal ve özlük hakları konusundaki taleplerinin karşılık bulmasını istiyoruz. 
Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak; emek sömürüsünün sona erdiği, yokluk ve yoksulluğun kader olmaktan çıktığı, üretenlerin  artı değeri hakça bölüştüğü, gözyaşının durduğu, toplumsal barışın ve kardeşçe yaşamın egemen olduğu, tam bağımsız bir ülkede yaşamak özlemiyle kamu emekçilerinin ve ulusumuzun bayramını kutluyoruz.


BİRLEŞİK KAMU-İŞ
MERKEZ YÖNETİM MERKEZi