TÜM YEREL-SEN 6.KURULUŞ YILDÖNÜMÜNDE ATANIN HUZURUNA ÇIKTI

TÜM YEREL-SEN 6.KURULUŞ YILDÖNÜMÜNDE ATANIN HUZURUNA ÇIKTI

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş’e bağlı Tüm Yerel-Sen Sendikamız 6. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle Anıtkabir’i ziyaret etti.

Genel Başkanımız Mehmet Balık’ın hazır bulunduğu Anıtkabir ziyaretinde, Merkez Yönetim Kurulu üyelerimiz Mücahit Dede, Hasan Kütük, Doğan Altun yer aldılar.

Tüm Yerel Sen Genel Başkanı Dr. Hakan Kıran, Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu, Disiplin Kurulu, Şube Başkanları, Konfederasyonumuza bağlı Sendika Genel Başkan ve yöneticileri ile üyelerimizden oluşan Tüm Yerel-Sen heyeti Anıtkabir’i ziyaret ederek yapılan törenle Anıtkabir mozolesine çelenk koydular.

Tüm Yerel-Sen Genel Başkanı Dr. Hakan Kıran’ın mozoleye çelenk koymasının ardından saygı duruşunda bulunan heyet, daha sonra Misak’ı Milli Kulesi’ne geçti.

Tüm Yerel-Sen Genel Başkanı Kıran, Anıtkabir Özel Defterine şunları yazdı:
“Yaşadığımız coğrafyanın büyük devrimcisi Sevgili Atatürk; Tüm Yerel-Sen’in 6.kuruluş yıldönümü nedeniyle huzurunuzda olmanın haklı gururunu yaşamaktayız.

Bu güzelim vatanımız ve cumhuriyetin faziletleri bizlere senin emanetindir. Tüm Yerel-Sen olarak yapmış olduğunuz devrimleri ilelebet yaşatmayı ve sadakatimizle gelecek nesillere anlatmayı görev sayıyoruz.

Yaşadığımız sıkıntılı şu günlerde sizi daha iyi anlıyoruz. İlke ve devrimlerinizden esinlenerek bilimin ışığında, ülkemizin birlik ve bütünlüğünü korumak, yağmacı emperyalizme karşı direnme ve sınıf mücadelemiz, Tüm Yerel-Sen var olduğu sürece kesintisiz devam edecektir.

Büyük komutan, eşsiz devlet adamı; Türkiye Cumhuriyeti Dünyada Saygın devlet, Türk vatandaşlarını ise en saygın ulus haline getirdiniz. Sizi her zamankinden daha çok özlüyor, eksikliğinizi daha çok anlıyoruz.

Sözümüz Söz ! Emanetlerinize her zamanki gibi gönülden sahip çıkarak, size layık bir emek örgütü olmaya devam edeceğiz.”

Heyet, daha sonra 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün mezarını ziyaret etti.