TÜM YEREL-SEN 8.KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNDE ATATÜRK’ÜN HUZURUNA ÇIKTI

TÜM YEREL-SEN 8.KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNDE ATATÜRK’ÜN HUZURUNA ÇIKTI

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş,  Tüm Yerel-Sen sendikamızın, 8.kuruluş yıl dönümünde Anıtkabir’de düzenlenen törene katıldı.

Anıtkabir ziyaretinde Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Mehmet Balık, Genel Sekreteri Mücahit Dede,  Genel Örgütlenme Sekreteri Hasan Kütük, Genel Eğitim, Basın-Yayın Sekreteri Levent Akça, Genel Özlük ve Hukuk ve TİS Sekreteri Mehmet Yeşildağ, Genel Dış İlişkiler ve Ar-Ge Sekreteri Doğan Altun yer alırken bağlı sendikalarımızdan Genel Sağlık-İş Genel Başkanı Zekiye Bacaksız,  Büro-İş Genel Başkanı Alay Hamzaçebi, Ulaşım-İş Genel Başkanı Cihad Koray, Eğitim-İş Genel Mali Sekreteri Hüseyin Selçuk, bağlı sendikaların şube yöneticileri ile üyeler hazır bulundu.

Tüm Yerel-Sen Genel Başkanı Arap Mucur’un mozoleye çelenk koymasının ardından saygı duruşunda bulunan heyet daha sonra Misak’ı Milli Kulesi’ne geçti.

Tüm Yerel-Sen Genel Başkanı Arap Mucur, Anıtkabir Özel Defterine şunları yazdı:

“Ebedi önderimiz, Büyük devrimci Atatürk,

Tüm Yerel Sen 8. Kuruluş yıldönümünde size ve sizin devrimlerinize bağlılığımızı arz etmek üzere yüksek huzurunuzdayız.

Gücünü ilke ve devrimlerinizden alan açtığınızı ışıklı yolda ilerleyen Tüm Yerel Sen ülkemizin bağımsızlığını demokratik, laik, sosyal ve hukuk devleti olma niteliklerini korumak sonsuza kadar yaşatmak konusunda azim ve kararlılık içindedir.

Tüm Yerel-Sen ilke ve devrimlerinizle ulusumuza mirasınız olan akıl ve bilimin ışığında cumhuriyetten, adaletten, haktan, halkta ve emekçiden yana mücadele etmeye kesintisiz devam edecektir.

Sevgili Atatürk açtığınız ışıklı yolda ilerleyeceğimizi iletirim.

Saygılarımla.”

Heyet, daha sonra 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün mezarını ziyaret etti ve saygı duruşunda bulundu.