TÜM YEREL-SEN KURULUŞUNUN 7. YILINDA ATATÜRK’ÜN HUZURUNA ÇIKTI

TÜM YEREL-SEN KURULUŞUNUN 7. YILINDA ATATÜRK’ÜN HUZURUNA ÇIKTI

Konfederasyonumuza bağlı Tüm Yerel-Sen sendikamız kuruluşunun 7. yıldönümünde Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna çıkarak, mozoleye çelenk koydu.

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Mehmet Balık, Genel Sekreteri  Mücahit Dede, Genel Örgütlenme Sekreteri Hasan Kütük, Dış İlişkiler ve Ar-Ge Sekreteri Doğan Altun’un yer aldığı Anıtkabir töreninde Tüm Yerel-Sen Genel Başkanı Tamer Yiğit Güler ve Merkez Yönetim Kurulu, Şube Başkan ve yöneticileri ile üyeleri hazır bulundu. Ayrıca Konfederasyonumuz  Birleşik Kamu-İş’e bağlı Eğitim-İş Genel Başkanı Orhan Yıldırım, Genel Sağlık-İş Genel Başkanı Zekiye Bacaksız, Büro-İş Genel Başkanı Alay Hamzaçebi, bağlı sendikaların Merkez Yönetim Kurulu ile üyeler törendeki yerini aldılar. 

Tüm Yerel-Sen Genel Başkanı Tamer Yiğit Güler, mozoleye çelenk koymasının ardından saygı duruşunda bulunan heyet, daha sonra Misak’ı Milli Kulesi’ne geçti.

Tüm Yerel-Sen Genel Başkanı Güler, Anıtkabir Özel Defterine şunları yazdı:

“Sevgili Atam;

Kurduğunuz Cumhuriyetimiz, 100 yaşına yaklaşıyor. Bunun kıvancıyla donanmış bir şekilde sendikal kimliğimizle huzurundayız.

Sizin, ilkelerinizi anlamak, göstermiş olduğunuz hedefe ulaşmak için Kuvay-ı Milliye Sendikal anlayışla 9 Eylül 2013’de yola çıktık.

Tüm Yerel-Sen olarak 7. kuruluş yıl dönümümüzde daha da gelişerek huzuruna çıkmak bize ayrı bir gurur veriyor.

Size en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde ülkemiz maalesef istediğiniz yönde ilerlemiyor. Gençliğe Hitabe’deki uyarışlarınızı andıran günler yaşıyoruz. Her türlü olumsuzluk, kara bulut gibi ülkemizin üzerinde geziniyor.

İçeride ve dışarıda kılavuzumuz olan “Yurtta Barış Dünyada Barış” özdeyişini, aradığımız bir dönem yaşıyoruz.

Sizin “akla” ve “bilime” dayalı kurduğunuz laik devlet, bugün karanlığa terk edilmeye çalışılmaktadır.  Gücünü ilke ve devrimlerinizden alan Tüm Yerel-Sen, cahilin cesaret bulduğu bu karanlık günlerde bir meşale gibi cumhuriyet aydınlanmasının ışığı olacaktır.

Tüm Yerel-Sen, ulusumuzun bağımsızlığını, demokratik, laik, sosyal hukuk devletini koruma ve yaşatma azim ve kararlığındadır.

Bu inançla yolunuz yolumuz, hedefleriniz hedeflerimizdir.

Saygılarımızla.”

Heyet, daha sonra 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün mezarını ziyaret etti.