YASAK VE ENGELLEMELER DURDURAMADI 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI’NDA ANITKABİR’E YÜRÜDÜK

YASAK VE ENGELLEMELER DURDURAMADI 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI’NDA ANITKABİR’E YÜRÜDÜK

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş,  Cumhuriyetin kuruluşunun 97.yılında Cumhuriyetin kurucu değerlerini savunmak ve cumhuriyet ilkelerine sahip çıkmak için Cumhuriyetin ilan edildiği günün heyecanıyla Anıtkabir’e yürüdü.

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş, bağlı sendikalarımız, ADD, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, CHP Ankara İl Başkanlığı, CHP’li milletvekilleri ve demokratik kitle örgütleri, Cumhuriyetin kuruluşunun 97. yılında Sıhhiye Anıtı önünde düzenlenen törenin ardından, siyasi iktidarın salgın gerekçesiyle yasaklama girişimine karşın Anıtkabir’e yürüdü.

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Mehmet Balık, Genel Sekreteri Mücahit Dede, Genel Örgütlenme Sekreteri Hasan Kütük, Genel Dış İlişkiler ve Ar-Ge Sekreteri Doğan Altun, konfederasyonumuza bağlı sendikaların genel başkanları, MYK üyeleri, sendikaların şube yöneticileri ile çok sayıda üyenin katıldığı yürüyüş, Anıtkabir’e varılmasının ardından son buldu.

Anıtkabir’de Atatürk’ün mozolesine karanfil bırakılmasının ardından, İkinci Cumhurbaşkanımız İsmet İnönü’nün kabri ziyaret edildi.