ANAYASAL SÜRECİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISINA KATILDIK

ANAYASAL SÜRECİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISINA KATILDIK

 Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş, Cumhuriyet Halk Partisi Ankara İl Örgütünün, Anayasal süreci değerlendirme toplantısına katıldı.  

CHP Ankara İl Örgütü; Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş,  bağlı sendikalar ve Demokratik Kitle Örgütlerini,  “Başkanlık Anayasası”na karşı mücadeleyi ortaklaştırma ve güçlendirmek için kahvaltılı bir toplantı düzenledi.

Toplantıya Konfederasyonumuz Genel Başkanı Hasan Kütük, Büro-İş Genel Sekreteri Yalın Kılıç, Büro-İş Mali Sekreteri Binali Keskin ve Birleşik Kamu-İş Ankara İl Temsilcisi Ayşe Bilgi katıldı. Toplantıya katılan Demokratik Kitle Örgütlerinin temsilcileri sürece ve geleceğe ilişkin düşünce, değerlendirme ve önerilerini dile getirdiler.

 

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Hasan Kütük’te yaptığı konuşmada sürece ilişkin yaptığı değerlendirme de kısa, orta ve uzun vadeli yapılacak çalışmalar üzerinde görüşlerini belirtti.

Kütük, Anayasanın mecliste geçmesi halinde ve referandum sürecine ilişkin mücadeleyi ortaklaştırmanın önemli olduğuna dikkat çekti.