ANITKABİR’E ÇOCUK PARKI YAPILMASINA TEPKİ GÖSTERDİK

ANITKABİR’E ÇOCUK PARKI YAPILMASINA TEPKİ GÖSTERDİK

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş, Ulu Önder Atatürk’ün kabrinin bulunduğu Anıtkabir’e yapılan çocuk parkına tepki göstererek protesto etti.

Konfederasyonumuz Genel Başkanı Hasan Kütük, Genel Sekreteri Mücahit Dede bağlı sendikaların Genel Başkanları ve MYK üyeleri Ulu Önder Atatürk’ün kabrinin bulunduğu Anıtkabir’e bir kargo şirketi tarafından çocuk parkı yapılmasına Anıtkabir önünde toplanarak protesto gösterisinde bulundu. Eyleme CHP Milletvekili Şenal Saruhan, Çankaya İlçe Başkanı Selçuk Dereli, YARSAV eski Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, Pir Sultan Abdal Kültür ve Eğitim Vakfı Başkanı Murtaza Demir ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Anıtkabir önünde Akdeniz caddesinde toplanan Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş ve Demokratik Kitle Örgütleri, ellerinde Türk bayrakları ile Anıtkabir'e girdi.

Doğrudan çocuk parkına yönelen Demokratik Kitle Örgütleri, tepkilerini parkın salıncaklarını sökmeye başlayarak gösterdi.

Anıtkabir Komutanlığı, Ulu Önder Atatürk’ün kabrinin bulunduğu Anıtkabir yerleşkesindeki mozole yakınına ve kafeteryanın karşısına yapılan çocuk parkı konusunda tepki gösterilmesi karşısında geri adım attı.

Komutanlığın parkın kaldırılacağı yönünde bilgi vermesi üzerine Demokratik Kitle Örgütleri dağıldı.